Ruszyły mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Świetne mecze Artioma Karalioka i Andreasa Wolffa z PGE VIVE Kielce [ZDJĘCIA]

Polska Press
Dziś, 9 stycznia, rozpoczęły się 14. Mistrzostwa europy piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Austrii, Norwegii i Szwecji. W pierwszych meczach Białoruś pokonała Serbię, a Niemcy - Holandię. Świetne spotkania rozegrali gracze PGE VIVE Kielce - Niemiec Andreas Wolff i Białorusin Artiom Karaliok.

Gdzie oglądać mecze mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych - LINKI DO TRANSMISJI

GRUPA A (Graz)
Białoruś - Serbia 35:30 (16:15)

Dobry mecz Białorusi, która wygrała dość pewnie, prowadząc prawie przez całe spotkanie. Tylko raz, w 25 minucie, Serbowie doprowadzili do remisu (13:13).

Bardzo dobry mecz w barwach zwycięzców rozegrał Artiom Karaliok, który zdobył 9 bramek z 10 rzutów i był najlepszym strzelcem meczu. Pięć razy trafił dla Białorusi inny zawodnik PGE VIVE Kielce, Władysław Kulesz. W drużynie Serbii zagrał były bramkarz klubu z Kielc, Władymir Cupara, ale nie pokazał niczego szczególnego.

Artiom Karaliok (Białoruś): 9/10, 2 asysty, 2 wypracowane karne, 2x2 minuty, czas gry: 45:48
Władysław Kulesz (Białoruś): 5/8, 4 asysty, 1x2 minuty, czas gry: 39:29
Dmitrij Nikulenkow (Białoruś): 4/6, czas gry: 19:56
Władymir Cupara (Serbia), 2 obrony/20 rzutów = 10 %, czas gry: 28:13

Chorwacja - Czarnogóra 27:21 (12:13)

Chorwaci dość długo męczyli się z grającymi bardzo ambitnie Czarnogórcami. Do przerwy drużyna trenera Lino Cervara niespodziewanie przegrywała, a swoją przewagę zaczęła przekładać na wynik dopiero w ostatnich 20 minutach spotkania. Chorwat Igor Karacić z PGE VIVE zagrał przez nieco ponad pół meczu, a jego klubowy kolega, Czarnogórzec Branko Vujović zaliczył swoje pierwsze minuty na mistrzostwach Europy.

Igor Karacić (Chorwacja), 1/4, 1 przechwyt, czas gry: 31:07.
Marin Sego (Chorwacja), 6 obron/27 rzutów = 22 %, czas gry: 58:18.
Luka Cindrić (Chorwacja), 6/10 (2/2), 2 asysty, 1 przechwyt, czas gry: 32:00.
Żeljko Musa (Chorwacja), 1/1, 2 bloki, czas gry: 25:46.
Marko Mamić (Chorwacja), czas gry: 27:07.
Branko Vujović (Czarnogóra), 0/2, 1 asysta, czas gry: 4:44.

GRUPA C (Trondheim)
Niemcy - Holandia 34:23 (15:13)

W 15 minucie Niemcy prowadzili 10:4, ale potem debiutujący na Euro Holendrzy zaczęli odrabiać straty. W 34 minucie było tylko 16:15. Dobre, widowiskowe interwencje bramkarza PGE VIVE, Andreasa Wolffa dały jego drużynie oddech. Andi zdobył również jednego gola.

Andreas Wolff (Niemcy), 12 obron/31 rzutów = 39 %, 1 gol, czas gry: 46:32.
Tobias Reichmann (Niemcy), 3/3 (2/2), 1x2 min, czas gry: 27:33.

Hiszpania - Łotwa 33:22 (14:11)

Hiszpanie zaczęli kiepsko, przegrywali 0:3, a pierwszą bramkę rzucili dopiero w 8 minucie i to z karnego. Jeszcze w 26 minucie drużyna z Półwyspu Iberyjskiego prowadziła tylko 11:10, jednak tego momentu zaczęła budować przewagę. Aż dwóch hiszpanskich zawodników zobaczyło czerwone kartki: w 25 minucie Jorge Maqueda, a w 32 - Viran Morros. W meczu zagrało czterech Hiszpanów, którzy na co dzień grają w PGE VIVE. Pięć bramek, przy 100-procentowej skuteczności, rzucił Angel Fernandez, który był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Angel Fernandez (Hiszpania), 5/5, 1 przechwyt, czas gry: 35:56.
Alex Dujszebajew (Hiszpania), 3/7, 2 asysty, 1 wypracowany karny, 1 przechwyt, czas gry: 26:40.
Julen Aginagalde (Hiszpania), 2/2, 1 asysta, 1 wypracowany karny, czas gry: 12:00.
Daniel Dujszebajew (Hiszpania), 1/3, czas gry: 39:40.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
PUCHAR LIGI MISTRZÓW I INNE CENNE PAMIĄTKI OD PGE VIVE KIELCE NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Polska wraca na mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Każda wygrana będzie sukcesem