Rywal piłkarzy ręcznych Barlinek Industrii Kielce w półfinale Ligi Mistrzów mistrzem Francji. Ale stracił ważnego zawodnika

Paris Saint-Germain Handball zdobyła mistrzostwo Francji, ale jej zawodnik, Elohim Prandi (na zdjęciu) odniósł groźną kontuzję. Ina Fassbender/AFP/East News/Polska Press
Rywal piłkarzy ręcznych Barlinek Industrii Kielce w półfinale Ligi Mistrzów, Paris Saint-Germain Handball, wywalczył w piątek, 2 czerwca mistrzostwo Francji. Ale stracił ważnego zawodnika - lewy rozgrywający drużyny trenera Raula Gonzaleza, Elohim Prandi, prawdopodobnie złamał kość śródręcza. Obie drużyny spotkają się w półfinale Ligi Mistrzów 17 czerwca a niemieckiej Kolonii.

W piątek wieczorem PSG rozegrało we własnej hali mecz z kontrkandydatem do mistrzostwa, HBC Nantes. Spotkanie było zacięte, choć przez jego większość prowadzili gospodarze. Do przerwy było 19:16, ale po niej goście zaczęli doprowadzać do remisu. Ostatni raz w 51 minucie, kiedy było 27:27. Nieco ponad minutę przed końcem meczu gola dla PSG na 34:32 zdobył z karnego reprezentant Polski, Kamil Syprzak, a pojedynek zakończył się wynikiem 35:32. Syprzak zdobył w tym meczu aż 12 bramek, a to jego czwarte mistrzostwo Francji.

Paryżanie na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie 10. w historii i 9. z rzędu tytuł mistrza Francji. Po stronie strat PSG musi zapisać kontuzję w tym meczu lewego rozgrywającego Elohima Prandiego, który prawdopodobnie złamał kość śródręcza. Prandi nie świętował z kolegami mistrzostwa, tylko pojechał do szpitala na badania.

Na dwa tygodnie przed Final Four Ligi Mistrzów to duży problem dla trenera, ponieważ ciągle kontuzjowany jest Nikola Karabatic. W półfinale turnieju w Kolonii, w sobotę, 17 czerwca o godzinie 18 "Milionerzy z Paryża" zmierzą się z mistrzem Polski, Barlinek Industrią Kielce. Wcześniej o awans do wielkiego finały zagrają hiszpańska Barca i niemiecki SC Magdeburg.