Rywal Vive Targi Kielce przegrał mecz walkowerem

/PK/
Rywal Vive Targi Kielce w grupie C Ligi Mistrzów, macedoński Metalurg Skopje, oddał walkowerem mecz w Lidze Regionalnej SEHA.

Spotkanie pierwszej kolejki ligi SEHA (South European Handball Association) między słowackiem Tatranem Preszów a Metalurgiem, miało się odbyć 15 września. Jednak mistrz Macedonii o terminie i miejscu spotkania dowiedział się dopiero na kilka dni przed meczem i nie udało mu się znaleźć połączenia lotniczego na Słowację. Zarządzający liga zgodzili się, aby pojedynek był rozegrany w innym terminie, ale do tej pory nie udało się go znaleźć, dlatego Tatran wygrał mecz walkowerem 10:0.

We wtorek Metalurg grał mecz czwartej kolejki SEHA, wygrywając na wyjeździe z bośniackim RC Sloga Doboj 26:23. Do Doboju nie pojechało kilku czołowych zawodników Metalurga, między innymi bramkarz Stanić, a także Vugrinec, Aluszowski, Markoski i Mojsoski. Skład uzupełniono juniorami.

Metalurg dobrze zaczął mecz, prowadził 3:0, 4:1 i 5:2. Potem w jego grze nastąpiła zapaść, gospodarze szybko wyrównali (6:6), a w 27 minucie prowadzili 11:8.

Druga połowa była zacięta, siedem razy na tablicy był remis, ale końcówka należała do gości, którzy objęli prowadzenie 25:21, a ostatecznie wygrali 26:23.

Po czterech kolejkach zespół ze Skopje ma na koncie 6 punktów (dwa zwycięstwa, dwie porażki, za wygraną w SEHA przyznaje się trzy punkty) i zajmuje szóste miejsce.

RC Sloga Doboj - RC Metalurg 23:26 (11:10)

Metallurg: Angełow, Mitrevski - Batinović 4, Jonovski, Doder 2, Stoiłow, Naumowski 1, Kozlina 7, Manaskow 6, Georgiewski 6, Lewow, Pesevski, Madzowski.

Następny mecz w Lidze Mistrzów Metalurg zagra w najbliższą niedzielę, kiedy zmierzy się na wyjeździe z duńskim Bjerringbro-Silkeborgiem.