Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sandomierskie Dożynki Miejskie z kolorowym, mobilnym orszakiem, zagranicznymi gośćmi i festynem (ZDJĘCIA)

red
Dożynki Miejskie odbyły się w Sandomierzu w środę, 15 sierpnia. Nawiązywały do ludowego święta plonów, połączonego z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Rozpoczęły się uroczystością dziękczynną w parafii w sandomierskim Nadbrzeziu. Po mszy świętej kolorowy, mobilny orszak złożony z mieszkańców przejechał przez całe miasto prezentując wieńce, podtrzymując tym samym coroczną tradycję.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

Wśród uczestników wydarzenia byli: Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza, Piotr Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta Sandomierza oraz gospodarz Dożynek Miejskich wraz z radnymi, delegacje z Niemiec, Czech i Ukrainy biorące udział we wtorkowym wydarzeniu upamiętniającym 10 lat współpracy Sandomierza i miasta Ostróg na Ukrainie oraz liczni mieszkańcy miasta. Uroczystości patronował ksiądz Marek Flis proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu.

Druga część Dożynek Miejskich odbyła się w Nadbrzeziu przy ulicy Powiśle. O godzinie 17 nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy na Figurze Matki Boskiej Fatimskiej upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Figura utożsamiana jest z setną rocznicą objawień Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku. Odsłonięcia tablicy dokonał burmistrz Marek Bronkowski wraz z panią Stanisławą Jedlińską. W uroczystości wzięła udział również Maria Jaroszuk, prezes zarządu Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Nadbrzezie - Sandomierz, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię tej części Sandomierza.

Zwieńczeniem sandomierskich Dożynek Miejskich był festyn, który rozpoczął się występem Zespołu Tańca Ludowego „Sędomir”. Kolejną częścią wydarzenia był koncert muzyki disco polo w wykonaniu młodego sandomierskiego artysty Michała Cezara Białego. Po koncercie odbyła się zabawa taneczna, której wodzirejem był zespół „Teraz My”. Festyn zakończył wieczorny pokaz Teatru Ognia „Furion”.

Projekt „Zachować tradycję – Dożynkowy Festyn Rodzinny w Nadbrzeziu” zrealizowany został w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie