Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sandomierskie gminy i powiat otrzymały rządowe wsparcie na remont dróg

Klaudia Tajs
Sandomierskie gminy i powiat otrzymały rządowe wsparcie na remont dróg
Sandomierskie gminy i powiat otrzymały rządowe wsparcie na remont dróg Klaudia Tajs
Symboliczne czeki będące zapewnieniem na dofinansowanie do remontu dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wręczyła samorządowcom we wtorek w sandomierskim starostwie Agata Wojtyszek, świętokrzyska wojewoda. Rekordzista wójt gminy Klimontów, odebrał prawie 9 milionów złotych dofinansowania, dzięki którym wyremontuje aż 19 odcinków dróg.

Powiat sandomierski będzie realizował trzy zadania na łączną kwotę 1 miliona 200 tysięcy złotych. Nawierzchnie drogowe będą remontowane na terenie gminy Samborzec, Klimontów i Dwikozy. Rekordzistą jest gmina Klimontów. Wójt Marek Goździewski odebrał 8 milinów 993 tysiące złotych, za które wyremontuje 19 odcinków dróg, na które złożył 17 wniosków.

Gmina Koprzywnica otrzymała 1 milion 43 tysiące złotych na realizację trzech zadań, w tym na drogę prowadzącą do sołectwa Krzcin. Dwa zadania z dofinansowania w wysokości 713 tysięcy złotych zrealizuje gmina Łoniów. - Pierwsza droga leży w Łoniowie i prowadzi do kościoła i pałacu - przypomniał wójt Szymon Kołacz. - Druga droga leży w Kępie Nagnajewskiej.

Gmina Obrazów zrealizuje dwa zadania z dofinansowaniem na ponad 984 tysięcy złotych. - Będzie to dokończenie drogi w dolnych Chwałkach - powiedział wójt Obrazowa Krzysztof Tworek. - Druga droga to droga relacji Obrazów - Żurawica.

Gmina Samborzec zaplanowała jedno zadanie z dofinansowaniem w wysokości 952 tysięcy złotych.
Finansowe wsparcie w przypadku gminy Sandomierz wyniosło ponad 790 tysięcy złotych. Wyremontowana zostanie ulica Chwałecka i Mokoszyńska.

Przed rozdaniem symbolicznych czeków Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski przypomniała, że Fundusz Dróg Samorządowych to program, który pozwala na realizację zadań w cyklu wieloletnim. Wojewoda zwróciła także uwagę na zwiększoną pulę pieniędzy przeznaczoną na remonty świętokrzyskich dróg. - Do tej pory na nasze województwo przypadało około 40 milionów - podliczyła wojewoda. - Mieliśmy listę podstawową i listę rezerwową. Z tej drugiej listy zadania mogły być realizowane, ale nie wszystkie. Dziś na województwo świętokrzyskie mamy przyznane 322 miliony złotych i mogą być zrealizowane wszystkie zadania. Wcześniej gminy mogły składać wnioski na jedno zadanie, powiaty na dwa. Dziś można składać dowolną liczbę zadań. Jest tu gmina która tych zadań ma 17.

Po przekazaniu symbolicznych czeków głos zabrał gospodarz obiektu starosta sandomierski Marcin Piwnik, który w imieniu wszystkich, obdarowanych samorządowców podziękował za finansowe wsparcie. - Dzięki tym pieniądzom drogi na terenie powiatu, w każdej gminie, która otrzymała wsparcie poprawią się - mówił starosta. - Kolejne wnioski są już złożone. Informacje, które dziś otrzymaliśmy są optymistyczne i mówią o tym, że pieniądze będą, że nabór będzie uruchomiony . bardzo serdecznie dziękujemy.

Na terenie całego województwa świętokrzyskiego dofinansowanie otrzyma 306 zadań.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jedna żona to mało! Ci celebryci to seryjni rozwodnicyCo Ty wiesz o zespole Playboys?

Na scenie teatru Żeromskiego zagra sława


Jakie filmy pobiły rekordy oglądalności w Polsce?


Do jakiego gatunku należy ta piosenka? Quiz


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jaśkowiak ponownie prezydentem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie