Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sandomierz gotowy na zimowe grzanie. Do miejskiej ciepłowni dotarł miał węglowy. Jest tanio i bezpiecznie. Zobaczcie zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Hałdy z miałem węglowym wyglądają imponująco. Prawie cztery tysiące ton zrzucono na placu przy siedzibie spółki. Kolejny 1 tysiąc 400 ton czarnego surowca zeskładowano  w kotłowni stoczni na osiedlu przy  Hucie Szkła. - Mamy zabezpieczenie do końca sezonu - zapewnia Rafał Binięda, prezes  Przedsiębiorstwa Energetyki  Cieplnej w Sandomierzu. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Hałdy z miałem węglowym wyglądają imponująco. Prawie cztery tysiące ton zrzucono na placu przy siedzibie spółki. Kolejny 1 tysiąc 400 ton czarnego surowca zeskładowano w kotłowni stoczni na osiedlu przy Hucie Szkła. - Mamy zabezpieczenie do końca sezonu - zapewnia Rafał Binięda, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu. Więcej na kolejnych zdjęciach. Klaudia Tajs
Do Sandomierza dotarł już transport z miałem węglowym, który w nadchodzących miesiącach zostanie wykorzystany do ogrzania mieszkań i budynków użyteczności publicznej. Na dwóch placach Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zgromadziło ponad 5 tysięcy ton miału węglowego.

Sandomierz gotowy na zimowe grzanie

Hałdy z miałem węglowym wyglądają imponująco. Prawie cztery tysiące ton zrzucono na placu przy siedzibie spółki. Kolejny 1 tysiąc 400 ton czarnego surowca zeskładowano w kotłowni stoczni na osiedlu przy Hucie Szkła.

- Mamy zabezpieczenie do końca sezonu - zapewnia Rafał Binięda, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu.

- Dzięki długoletniej umowie z Polską Grupą Górniczą nie było zagrożenia. Występowała natomiast pewna zwłoka w harmonogramie dostaw, ale dzięki zmianie dostaw z transportu kołowego na kolejowy, pociągi które dojechały uzupełniły nam braki - dodaje.

Węgiel pochodzi z polskich kopalń co zapewnia wysoką energetyczność. - To jest węgiel z Polskiej Grupy Górniczej, ten sam, który przyjeżdża do nas od zawsze - dodał prezes Binięda. - To nie jest węgiel importowany, tylko nasz, polski. Pragnę serdecznie podziękować Tomaszowi Huzarewiczowi, pełnomocnikowi zarządu Polskiej Grupy Górniczej za terminowe dostawy, oraz panom Markowi i Kacprowi Leśkiewicz z firmy Zakład Inżynierii Kolejowej Sandomierz za transport kolejowy oraz firmie Makro San. Te trzy firmy przyczyniły się do tego, że Sandomierz jest zabezpieczony w miał węglowy i mieszkańcy mogą spokojnie czekać na zimę.

Prezes Binięda dodał, że dzięki tym dostawom miału węglowego i współpracującym podmiotom, aktualnie Sandomierz jeśli chodzi o źródło węglowe posiada najniższą cenę ciepła w Polsce południowo - wschodniej.

- Wiemy o tym, z taryf, które można sobie sprawdzić - wskazał Rafał Binięda. - Każde przedsiębiorstwo publikuje swoje ceny na stronie Urzędu Regulacji Energetyki. Cena za produkcję z węgla wynosi 54,80 złotych za GJ. Dla przykładu Tarnobrzeg ma ponad 100 złotych - dodał.

W ciągu jednego sezonu grzewczego spółka ciepłownicza na potrzeby dwóch kotłowni wykorzystuje do ośmiu tysięcy ton miału węglowego. Około 6,5 tysiąca na kotłowni Rokitek i 1,5 tony w kotłowni stocznia. Od pierwszego stycznia 2023 roku
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu rusza z produkcją ciepła poprzez silnik kogeneracyjny, gdzie w ciągu roku spółka spali od 1 tysiąca 500 ton miału węglowego mniej.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu dostarcza ciepło do około 5 tysięcy odbiorców.

Zobaczcie na zdjęciach ogromną hałdę w Sandomierzu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto