Sandra Drabik i Robert Soboń mistrzami Polski w K1. W Warszawie pokazali klasę

Dorota Kułaga
Sandra Drabik i Marek Soboń w Warszawie wywalczyli złote medale mistrzostw Polski w K1. Fot. Marek Soboń
Udany powrót Sandry Drabik do kickboxingu. Zawodniczka Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce w świetnym stylu zdobyła tytuł mistrzyni Polski K-1, pewnie pokonując swoje przeciwniczki.

W Warszawie Sandra Drabik walczyła w kategorii 52 kilogramów. Wygrała z Gabrielą Kuzawińską (Fight Piaseczno) i Martyną Stefaniak (Czerwony SMOK Poznań). - Sandra za wysoki poziom sportowy, jaki prezentowała, otrzymała wyróżnienie od sponsora mistrzostw firmy - DSF Chellenge - z satysfakcją mówił trener Marek Soboń.
Kielczanin Robert Soboń w kategorii 60 kilogramów w debiucie wśród seniorów pokonał pewnie na punkty Michała Gwaja (Ragnarok Białystok), Dominika Tomicę (Paco Team Katowice) oraz Dawida Avagyana (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra) i zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski.

- Brawa również dla Krystiana Obary w kategorii 57 kilogramów i Oskara Glaura w 81 kilogramów za wywalczenie brązowych medali. Dobre walki, mimo że przegrane, stoczyli również Karol Sadłocha w 71 kg i Dominik Kaleta 75 kg. W zawodach wystartowało 227 zawodników z 66 klubów - dodał Marek Soboń.

To był pierwszy ważny start kielczanki w tym roku. Przypomnijmy, że po kilkuletniej przerwie wróciła do kick boxingu, z którego przeniosła się do boksu.

Jakie są kolejne wyzwania przed Sandrą Drabik? - Za kilka dni wyjeżdżam na obóz, przygotowany przez Ladies Fight Nigt, który odbędzie się w Łodzi. Przez tydzień będę trenowała z dziewczynami z tej grupy. Mam nadzieję, że później będzie walka zawodowa i będę się mogła pokazać w zawodowym kick boxingu - mówiła Sandra. - W kick boxingu zdobyłam już wszystko, jeśli chodzi o tytuły amatorskie. Teraz nastawiam się na walki zawodowe. Jeśli dostanę powołanie do kadry, to z przyjemnością będę reprezentować kraj na mistrzostwach Europy i świata - dodała Sandra.