Sandra Drabik mistrzynią, Emilia Wojsa wicemistrzynią Polski w kickboxingu

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Sandra Drabik z trenerem Markiem Soboniem z medalem mistrzostw Polski w kickboxingu wywalczonym w Nowym Sączu. fot. archiwum klubu
Zawodnicy Kickboxingu Kielce brali udział w rozgrywanych w Nowym Sączu mistrzostwach Polski seniorów w kickboxingu, w odmianie full contact oraz Pucharze Nowego Sącza juniorów i kadetów starszych (14-16 lat) w odmianie light-kick. Kolejny tytuł mistrza Polski wywalczyła Sandra Drabik.

Marek Soboń, trener Kickboxingu Kielce:

- W zawodach w Nowym Sączu brała udział piątka naszych zawodników, a czwórka sięgnęła po medale. Były to bardzo udane mistrzostwa dla naszego klubu. Szkoda tylko walki Emilii Wojsy, która miała szansę na obronienie mistrzowskiego tytułu. Niestety, przegrała po dobrym pojedynku z zawodniczką gospodarzy 0:3. Tytuł mistrza Polski wywalczyła Sandra Drabik, która wystartowała w kickboxingu po rocznej przerwie. Sandra dominowała w całej walce i ostatecznie zwyciężyła.

Po rocznej przerwie w walkach, do kickboxingu powróciła Sandra Drabik. Zawodniczka Kickboxingu podczas zawodów w Nowym Sączu, w kategorii do 52 kilogramów wywalczyła złoty medal, pokonując w finale wielokrotną mistrzynię Polski, Żanetę Cieślę z Polonii Pasłęk 2:1. To już jedenasty złoty medal mistrzostw Polski Drabik i czwarty w odmianie full contact. Pod koniec listopada w Rumunii, kielecka zawodniczka będzie reprezentować nasz kraj w mistrzostwach Europy w wersji full contact.

W mistrzostwach brała udział także inna zawodniczka kieleckiego klubu Emilia Wojsa, która broniła mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem w kategorii do 63 kilogramów. Niestety, w finale uległa ona po wyrównanej walce Beacie Leśnik z Superfightera Nowy Sącz 1:2.

Dwa medale wywalczyli zawodnicy klubu z Kielc w Pucharze Nowego Sącza. Srebrny krążek wywalczył junior Kasjan Różycki, który rywalizował w kategorii do 63 kilogramów. W półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Bartosza Zająca z Halnego Nowy Sącz, a w finale przegrał z Wiktorem Mrozem z Red Tigera Nowy Sącz 1:2. Natomiast kadet Robert Soboń w kategorii do 42 kilogramów w bardzo dobrym stylu pokonał w finale Krzysztofa Święsa z Gladiatora Binczarowa 3:0, sięgając po "złoto". Robert był najlepszym zawodnikiem wśród kadetów, za co otrzymał pamiątkowy puchar.

Następne starty zawodnicy Kickboxingu czekają w dniach 26-27 października. Wezmą oni wtedy udział w młodzieżowych mistrzostwach Polski w odmianie light kick, które odbędą się w Kobyłce pod Warszawą. W tych samych dniach wystartują w turnieju bokserskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.