Scyzory Kielce po raz pierwszy w historii z Pucharem Polski! Wielki sukces kielczan

saw
Drużyna Scyzorów Kielce fetuje zdobycie Pucharu Polski
Drużyna Scyzorów Kielce fetuje zdobycie Pucharu Polski archiwum
Drużyna PACTUM Scyzory Kielce wywalczyła Puchar Polski w koszykówce na wózkach. Sukces odniosła na turnieju w Kielcach, gdzie rywalizowało pięć drużyn.

- Turniej był bardzo mocno obsadzony, rywalizowało pięć najlepszych polskich zespołów w tym mistrz Polski IKS GTM Konstancin, wicemistrz AKCESMED Start Rzeszów, brązowy medalista KS Mustang Konin oraz Start Wrocław i my. W sobotę pokonaliśmy Start Wrocław oraz po zaciętym pojedynku IKS GTM Konstancin. W niedzielę wygraliśmy ze zdobywcą pucharu Polski z 2017 roku - drużyną Startu Rzeszów a w ostatnim meczu wygraliśmy z Mustangiem Konin. To sprawiło, że po raz pierwszy w historii zdobyliśmy Puchar Polski. To wielki sukces – cieszy się Gabriel Moćko, prezes Scyzorów Kielce.

Teraz kielecka drużyna przygotowuje się do rozgrywek Polskiej Ligi. Pierwsza kolejka odbędzie się 16 grudnia w Suchedniowie, a Scyzory podejmują Górnika Toyota Wałbrzych.

Sponsorem turnieju pucharu Polski byli Kancelaria Finansowa, PACTUM, ORTO- Punkt i Medbud ,Biernat Dachy. Turniej został zorganizowany został przez Scyzory i Polski Związek Koszykówki przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kielce i Urzędu Marszałkowskiego.

Patronem medialnym turnieju była redakcja Echa Dnia.

Wyniki turnieju o Puchar Polski 2018 **KS PACTUM Scyzory Kielce - Start Wrocław 67:50 (13:10,17:7, 16:10, 21:23)
Scyzory: **Filip Moćko 13 pkt, Szymon Gładysz 28, Krystian Sobieraj 3, Jarosław Świeboda 10, Mariusz Minda 2, Michał Wrona, Jarosław Gajewski 9, Szymon Moćko, Ireneusz Koczwara 2,Jan Szymczak.

Scyzory Kielce - IKS GTM Konstancin 66:49 (23:14, 19:18, 12:13, 12:4)
Scyzory:
F. Moćko 31 (2x3), Gładysz 14, Sobieraj 2, Świeboda 2, Minda 2, Wrona 8, Gajewski 5 (1x3) , Moćko S. ,Koczwara, Szymczak 2.

Scyzory Kielce - AKCESMED Start Rzeszów 64:53 (9:11,19:18,16:15,20:9)
Scyzory:
F. Moćko 28 , Gładysz 14 , Sobieraj, Świeboda 14, Minda, Wrona 4, Gajewski, Sz. Moćko, Koczwara Szymczak 2.

Scyzory Kielce - Mustang Konin 65:45 (18:9,16:10,22:12,9:14)
Scyzory:
F. Moćko 30 , Gładysz 7 , Sobieraj 4, Świeboda 10, Minda, Wrona 7 (1x3), Gajewski 3 (1x3), Sz. Moćko 2., Koczwara 2, Szymczak.

W innych meczach: Start Rzeszów 65:47 Mustang Konin 65:47, Start Rzeszów - Start Wrocław 65:47, IKS GTM Konstancin - Mustang Konin 69:48, Mustang Konin - Start Wrocław 93:37, IKS GTM Konstancin - Start Wrocław 67:46, Start Rzeszów - IKS GTM Konstancin 51:66.
Klasyfikacja końcowa: 1.KS PACTUM Scyzory Kielce, 2.IKS GTM Konstancin, 3. AKCESMED Start Rzeszów, 4.Mustang Konin, 5.Start Wrocław

Najlepiej punktujący: 1.Filip Moćko Filip -102 pkt (Scyzory), 2. Mariusz Szmuc - 96 (Start Rzeszów).
Najlepsza piątka turnieju: 1.Arkadiusz Garbacz (IKS GTM Konstancin), 2. Sławomir Gorzkowicz (Start Rzeszów), 3. Piotr Pawełko (IKS Konstancin), 4. Michał Wrona (Scyzory), 5. Filip Moćko (Scyzory).