Scyzory przegrały po zaciętym meczu i dogrywce. Teraz staną naprzeciw jednej z najlepszych drużyn koszykówki na wózkach w Polsce

Paweł Wełpa
Koszykarze Pactum Scyzorów Kielce w meczu z arcytrudnym rywalem liczą na doping swojej publiczności Paweł Wełpa
W czwartej kolejce I ligi koszykówki na wózkach drużyna Pactum Scyzory Kielce po bardzo zaciętym meczu przegrał na wyjeździe z Mustangiem Konin. W najbliższej kolejce przed nimi nie mniej trudna przeprawa – zmierzą się a zespołem Akces Med Rzeszów.

W miniony weekend drużyna Scyzorów, która swoje mecze „u siebie” rozgrywa w Suchedniowie, udała się do Konina na mecz z tamtejszym Mustangiem. Nasz zespół świetnie rozpoczął mecz, zdecydowanie wygrywając pierwszą kwartę.

Rywale Scyzorów walczyli do końca

Gospodarze, niesieni dopingiem, dogonili jednak podopiecznych Przemysław Sztorca i do rozstrzygnięcia meczu była potrzebna dogrywka. Tę minimalnie, bo tylko trzema punktami, na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Mustanga. – Do ostatniej minuty nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii. Niestety kilka błędów i brak szczęścia w końcowych sekundach sprawiły, że musieliśmy uznać wyższość drużyny gospodarzy, mecz zakończył się wynikiem 79:76 dla Konina – czytamy w klubowej relacji z meczu.

Drużyna z Konina jest w tej chwili liderem tabeli I ligi z kompletem punktów. Scyzory są na czwartym miejscu, a w trzech meczach zgromadzili cztery punkty.

Utytułowani rzeszowianie rywalem Pactum Scyzorów

W najbliższy weekend, a dokładnie w sobotę, 19 stycznia 2019 r., zespół Pactum Scyzory zagra u siebie. Jednak zadanie będzie miał trudne. Do Suchedniowa przyjedzie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów koszykówki na wózkach w kraju i wielokrotny mistrz Polski Akces Med Rzeszów.

Mecz Pactum Scyzory Kielce – Akces Med Rzeszów rozpocznie się o godz. 13.00 na hali przy ul. Sportowej w Suchedniowie. Wstęp na mecz jest wolny. Zapraszamy!

KSS Mustang Konin 79:76 KS PACTUM Scyzory Kielce (13:25, 21:13, 15:12, 20:19, 10:7)

Scyzory: Filip Moćko 32, Gładysz 16, Świeboda 12, Szymczak 8, Sobieraj 4, Wrona 2, Minda 2, Gajewski, Koczwara, Szymon Moćko