Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości...

  Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski?

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski?
  Świętokrzyski senator Jacek Włosowicz czy poseł z Opola i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto wystartuje z listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim w ramach limitu miejsc przyznanych Solidarnej Polski? Minister sprawiedliwości i szef tej partii Zbigniew Ziobro unika jasnych deklaracji.
  Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski?
  Jak już informowaliśmy, Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro oraz Porozumienie Jarosława Gowina) pracuje nad listami kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu świętokrzysko-małopolskim jedynką ma być wicepremier Beata Szydło. Z drugiej lokaty wystartuje ponoć obecny eurodeputowany Ryszard Legutko.

  Ostatnio prezydium zarządu Porozumienia zarekomendowało świętokrzyskiego posła i lidera tej partii w regionie Michała Cieślaka jako kandydata do Parlamentu Europejskiego na liście Prawa i Sprawiedliwości.

  Prawo do wskazania jednego przedstawiciela na 10-osobowej liście sygnowanej przez Prawo i Sprawiedliwości otrzyma również Solidarna Polska. Wiadomo, że o nominację ubiega się świętokrzyski senator i prezes Solidarnej Polski w regionie Jacek Włosowicz, który w przeszłości sprawował mandat eurodeputowanego.

  Ale w kontekście okręgu świętokrzysko-małopolskiego szykuje się wielka sensacja. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż w wyborach do Parlamentu Europejskiego Solidarną Polskę będzie reprezentował... poseł z Opola i wiceminister sprawiedliwości, a także były kandydat na prezydenta Warszawy - Patryk Jaki. To o tyle ciekawe, że Patryk Jaki w czasie, kiedy walczył o fotel włodarza stolicy kraju, zrezygnował z członkostwa w Solidarnej Polsce. Wiceminister wciąż pozostaje jednak w świetnych relacjach z ministrem Zbigniewem Ziobro - a to silny protektor.

  W poniedziałek w Kielcach podczas konferencji prasowej z udziałem świętokrzyskiego posła oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro padło pytanie o kandydata Solidarnej Polski w wyborach do europarlamentu okręgu świętokrzysko-małopolskim - Patryk Jaki czy Jacek Włosowicz?

  - To sprawa zbyt wczesna, by rozstrzygać, kto będzie startował z ramienia Solidarnej Polski. Przed nami czas decyzji, kto konkretnie zostanie wskazany na listach - odpowiedział Zbigniew Ziobro.

  Jak szef Solidarnej Polski ocenia Jacka Włosowicza? - Ta kandydatura jest bardzo dobra, podobnie jak i każda, która zostanie uznana wspólnie, też przez Jacka Włosowicza za tę, która będzie właściwa, by reprezentować Solidarną Polskę na listach do Parlamentu Europejskiego. Czy to będzie Jacek Włosowicz - bardzo dobry kandydat i człowiek niezwykle pracowity i zaangażowany w sprawy ziemi świętokrzyskiej - czy inny, mogę zapewnić, że to zawsze będzie kandydat, który wykaże się dużą skutecznością i pracą dla ziemi świętokrzyskiej - odpowiedział Zbigniew Ziobro.

  Jacek Włosowicz podkreśla, że będzie zabiegał o prawo startu w eurowyborach. - Ze względu na swoje zainteresowania, wykształcenie i przeszłość polityczną chciałbym sprawami międzynarodowymi, europejskimi w dalszym ciągu się zajmować w sposób bardziej intensywny, czyli poprzez bycie członkiem Parlamentu Europejskiego. Jest moja ambicją kandydowanie, znalezienie się na liście. Czy tak się stanie czy nie, to kwestia negocjacji pomiędzy partiami - mówi Jacek Włosowicz.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce