Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości...

  Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski?

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski?
  Świętokrzyski senator Jacek Włosowicz czy poseł z Opola i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto wystartuje z listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim w ramach limitu miejsc przyznanych Solidarnej Polski? Minister sprawiedliwości i szef tej partii Zbigniew Ziobro unika jasnych deklaracji.
  Senator Jacek Włosowicz czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - kto do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski?
  Jak już informowaliśmy, Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro oraz Porozumienie Jarosława Gowina) pracuje nad listami kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu świętokrzysko-małopolskim jedynką ma być wicepremier Beata Szydło. Z drugiej lokaty wystartuje ponoć obecny eurodeputowany Ryszard Legutko.

  Ostatnio prezydium zarządu Porozumienia zarekomendowało świętokrzyskiego posła i lidera tej partii w regionie Michała Cieślaka jako kandydata do Parlamentu Europejskiego na liście Prawa i Sprawiedliwości.

  Prawo do wskazania jednego przedstawiciela na 10-osobowej liście sygnowanej przez Prawo i Sprawiedliwości otrzyma również Solidarna Polska. Wiadomo, że o nominację ubiega się świętokrzyski senator i prezes Solidarnej Polski w regionie Jacek Włosowicz, który w przeszłości sprawował mandat eurodeputowanego.

  Ale w kontekście okręgu świętokrzysko-małopolskiego szykuje się wielka sensacja. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż w wyborach do Parlamentu Europejskiego Solidarną Polskę będzie reprezentował... poseł z Opola i wiceminister sprawiedliwości, a także były kandydat na prezydenta Warszawy - Patryk Jaki. To o tyle ciekawe, że Patryk Jaki w czasie, kiedy walczył o fotel włodarza stolicy kraju, zrezygnował z członkostwa w Solidarnej Polsce. Wiceminister wciąż pozostaje jednak w świetnych relacjach z ministrem Zbigniewem Ziobro - a to silny protektor.

  W poniedziałek w Kielcach podczas konferencji prasowej z udziałem świętokrzyskiego posła oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro padło pytanie o kandydata Solidarnej Polski w wyborach do europarlamentu okręgu świętokrzysko-małopolskim - Patryk Jaki czy Jacek Włosowicz?

  - To sprawa zbyt wczesna, by rozstrzygać, kto będzie startował z ramienia Solidarnej Polski. Przed nami czas decyzji, kto konkretnie zostanie wskazany na listach - odpowiedział Zbigniew Ziobro.

  Jak szef Solidarnej Polski ocenia Jacka Włosowicza? - Ta kandydatura jest bardzo dobra, podobnie jak i każda, która zostanie uznana wspólnie, też przez Jacka Włosowicza za tę, która będzie właściwa, by reprezentować Solidarną Polskę na listach do Parlamentu Europejskiego. Czy to będzie Jacek Włosowicz - bardzo dobry kandydat i człowiek niezwykle pracowity i zaangażowany w sprawy ziemi świętokrzyskiej - czy inny, mogę zapewnić, że to zawsze będzie kandydat, który wykaże się dużą skutecznością i pracą dla ziemi świętokrzyskiej - odpowiedział Zbigniew Ziobro.

  Jacek Włosowicz podkreśla, że będzie zabiegał o prawo startu w eurowyborach. - Ze względu na swoje zainteresowania, wykształcenie i przeszłość polityczną chciałbym sprawami międzynarodowymi, europejskimi w dalszym ciągu się zajmować w sposób bardziej intensywny, czyli poprzez bycie członkiem Parlamentu Europejskiego. Jest moja ambicją kandydowanie, znalezienie się na liście. Czy tak się stanie czy nie, to kwestia negocjacji pomiędzy partiami - mówi Jacek Włosowicz.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.