Sensacja w "kieleckiej" grupie. Dzięki niej Łomża Vive Kielce nadal liderem

East News/Polska Press
Sensacja w grupie A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Niemiecki SG Flensburg-Handewitt zremisował u siebie z białoruskim Mieszkowem Brześć. Dzięki temu Łomża Vive Kielce, które w czwartek o 18.45 zagra w Skopje z Vardarem 1961, zachowało pozycję lidera.

Kielczanie pozostali liderem grupy A. Wprawdzie mają tyle samo punktów, co Flensburg (9) i przegrali mecz z tym zespołem, ale na tym etapie rozrywek przy równej liczbie punktów liczy się lepsza różnica bramek.

Flensburg prowadził niemal przez cały mecz, momentami różnicą trzech bramek. W końcówce Białorusini zaczęli się niebezpiecznie zbliżać, w 58 minucie objęli prowadzenie 28:27. Jeszcze 12 sekund przed końcem, po karnym wykorzystanym przez Maksima Baranowa, wygrywali 29:28, ale sekundę przed końcem meczu wyrównał Franz Semper.

Na niespodziankę zanosiło się także w pierwszej połowie innego meczu grupy A, pomiędzy FC Porto a Paris Saint Germain Handball. Gospodarze poczynali sobie nadzwyczaj śmiało i w 24 minucie prowadzili 12:7. Jednak po przerwie francuski zespół, grający bez reprezentanta Polski, Kamila Syprzaka, szybko odrobił straty (36 min, 18:18), a w 48 minucie prowadził już 26:23, wygrywając ostatecznie 34:31.

W grupie B, duński Aalborg przegrał z węgierskim Telekomem Veszprem 27:33, choć w pierwszej połowie prowadził już różnicą pięciu bramek. Znakomity mecz w barwach Telekomu rozegrał były bramkarz klubu z Kielc, Władymir Cupara, który bronił z 45-procentową skutecznością. Szczególnie w drugiej połowie Serb miał mnóstwo świetnych interwencji, broniąc kontrataki i rzuty z 6. metra. Z powodu zachorowań na koronawiusa goście stawili się na meczu w 13-osobowym składzie.

Grupa A
SG Flensburg-Handewitt – Mieszkow Brześć 29:29 (13:11)
Flensburg: Bergerud (16/43 = 37 %), Burić (0/2 = 0 %) - Steinhauser 7, Johannessen 7, Semper 6, Joendal 5, Mensah Larsen 3, Sikosek Pelko 1, Svan, Heinl, Gottfridsson, Hald Jensen, Rod, Holpert.
Mieszkow: Pesić (4/24 = 17 %), Mackiewicz (1/11 = 9 %), Baranow 7, Panić 7, Vranjes 4, Szumak 4, Waliupow 3, Szkurinskij 3, Jurinok 1, Skube, Paczkowski, Selwasiuk, Malus, Santałow.

FC Porto – Paris Saint Germain Handball 31:34 (16:12)
Porto: Quintana (10/42 = 24 %), Mitrewski (0/2 = 0 %), Branquinho 4, Silva de Borges 4, Slisković 3, Martins 3, Itturiza 3, Gomes 3, Magalhaes 2, Areia 2, Silva 2, Fernandes 2, Salina 1, Spath, Alves, Mbengue.
PSG: Gerard (11/42 = 26 %) - Hansen 9, L. Karabatic 6, Kounkoud 4, Grebille 2, Toft Hansen 2, Remili 2, Prandi 2, Kristopans 1, Sole 1, Keita, Ntazi.

Vardar 1961 Skopje – Łomża Vive Kielce (czwartek, godz. 18.45, transmisja Eurosport 1, Eurosport Player)

Elverum Handball – MOL-Pick Szeged – przełożony.

8. MOL-Pick Szeged 3 0 66-77
1.-2. miejsce - awans do ćwierćfinałów, 3.-6. - baraże o awans do ćwierćfinałów.