Serbia - Niemcy 21:21. Dreszczowiec numer 3

Z Belgradu Paweł KOTWICA
W grupie I rozgrywanych w Serbii mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych na razie nie ma nieciekawych meczów. Po remisie Polski i Szwecji (29:29) i wyszarpanym w ostatniej sekundzie zwycięstwie Duńczyków nad Macedończykami (33:32), w ostatnim meczu wieczoru w Beogradskiej Arenie gospodarze, Serbowie zremisowali z Niemcami 21:21.

Dopingowani przez 20 tysięcy kibiców gospodarze, grając bardzo dobrze w obronie i mając w bramce świetnego Darko Stanicia, od razu narzucili swoje warunki gry i szybko uzyskali przewagę. W 35 minucie wygrywali już 15:8.

Ale w ostatniej fazie meczu Niemcy poprawili obronę, Serbowie zaczęli się gubić i tracić przewagę. W dodatku kilka rzutów w nieprawdopodobny sposób obronił Silvio Heinevetter. 18 sekund przed końcem meczu przy stanie 21:20 dla gospodarzy niemiecki golkiper obronił kolejny rzut. Niemcy rozegrali akcję, wycofując bramkarza, w dodatku Serbowie grali bez jednego ukaranego zawodnika. Trzy sekundy przed końcem Sven Soren Christophersen, rozgrywający rywala Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów, Fuechse Berlin, trafił i zapewnił Niemcom jeden punkt.

Rastko Stojković z Vive Targi Kielce zdobył w tym spotkaniu dwie bramki, miał 100-procentową skuteczność. Grał ponad 34 minuty.

- Mieliśmy swoje szanse, przez ostatnie dwie, trzy minuty nie zdobyliśmy bramki, choć mieliśmy stuprocentowe szanse. Mamy jeszcze dwa mecze i jesteśmy ciągle blisko półfinału. Wierzę, że w tym turnieju będziemy grali do końca - powiedział nam Rastko Stojković. - Oglądałem drugą połowę meczu Polski i Szwecji, tę lepszą w wykonaniu Polski. Taka jest piłka ręczna, my dzisiaj prowadziliśmy sześcioma golami i skończyło się remisem - dodał obrotowy kieleckiej i serbskiej drużyny.

6. Macedonia 3 1 81:83

Mecze do rozegrania: 23 stycznia (poniedziałek) - Polska - Macedonia (godz. 16.20), Dania - Niemcy, Serbia - Szwecja, 25 stycznia (środa): Polska - Niemcy (godz. 16.15), Dania - Szwecja, Serbia - Macedonia.

Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny.