Sesja sejmiku województwa świętokrzyskiego. Aż 51 punktów porządku obrad. Szykuje się awantura! (OGLĄDAJ TRANSMISJĘ)

Paweł Więcek
Paweł Więcek
pixabay.com/pixabay license
W poniedziałek, 7 września odbędzie się XXIV sesja sejmiku województwa świętokrzyskiego. Obrady w trybie zdalnym rozpoczną się o godzinie 11 i prowadzone będą z Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej imienia Oskara Kolberga w Kielcach. Relacja na żywo na portalu echodnia.eu

Transmisję z obrad można zobaczyć >>> TUTAJ <<<

Największe emocje wywołuje kwestia rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie uzgodnienia zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W tej sprawie szykuje się głośna dyskusja.

Porządek obrad:

1. Otwarcie XXIV sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przez Przewodniczącego Sejmiku – Andrzeja Prusia.

2. Stwierdzenie kworum.

3. Zgłoszenie wniosków o zmianę lub uzupełnianie porządku obrad sesji.

4. Wybór sekretarzy obrad.

5. Głosowanie nad wnioskami o zmianę lub uzupełnienie porządku obrad sesji.

6. Informacja Marszałka Województwa z działalności Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w okresie między sesjami.

7. Informacja Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Sejmiku o działaniach podejmowanych pomiędzy sesjami.

8. Informacja nt. inauguracji prac Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia informacji Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o stanie sanitarnym województwa świętokrzyskiego w 2019 roku:

10. Informacja Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o aktualnym stanie sanitarno – epidemiologicznym w województwie świętokrzyskim.

11. Informacja Komendanta Wojewódzkiego Policji nt. stanu bezpieczeństwa na terenie województwa świętokrzyskiego.

12. Informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej i funkcjonowaniu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz działalności OSP na terenie województwa świętokrzyskiego.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr XXII/273/20 z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gmin na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gminy Chmielnik na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Śladkowie Małym.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Bircza z przeznaczeniem na usuwanie skutków klęski żywiołowej.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia jednostkom samorządu terytorialnego pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na prowadzenie lokalnego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej Kielce –Święty Krzyż – Kielce.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Jędrzejów z przeznaczeniem na wsparcie finansowe rolnika poszkodowanego w wyniku zdarzenia losowego.

18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2020 – 2041.

19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie województwa na 2020 rok.

20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej w Banku Rozwoju Rady Europy (CEB) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu województwa świętokrzyskiego w latach 2019-2022.

21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uzgodnienia zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

22. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie sytuacji na rynku pracy województwa świętokrzyskiego.

23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia zasad gospodarowania aktywami trwałymi samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie.

24. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Kielcach na wynajem pomieszczeń o łącznej powierzchni 145,72 m², na okres dwóch lat.

25. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Nr XIX/241/2020 z dnia 24 lutego 2020 w sprawie ustalenia przebiegu istniejących dróg wojewódzkich w Województwie Świętokrzyskim w części dotyczącej przebiegu dróg wojewódzkich o numerach: DW 764, DW 757, DW 756, DW 758 oraz DW 771.

26. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie pozbawienia kategorii drogi wojewódzkiej odcinka starodroża drogi krajowej nr 7 na długości od km 569+850 do km 570+165 tj. granicy powiatu Kieleckiego/Jędrzejowskiego oraz od km 570+165 tj. od granicy powiatu Jędrzejowskiego/Kieleckiego do km 571+444 (długość odcinka 1,279km) w miejscowości Brzegi.

27. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowe oddanie w dzierżawę firmie Magellan Pro- Service sp. z o.o. części nieruchomości w Masłowie k/Kielc na okres 5 lat.

28. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż, w drodze przetargu, nieruchomości stanowiącej własność Województwa Świętokrzyskiego, położonej w gminie Busko-Zdrój, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków, w obrębie Radzanów, jako działka nr 447/19 o pow. 0,8420 ha.

29. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż, w drodze przetargu, nieruchomości stanowiącej własność Województwa Świętokrzyskiego, położonej w gminie Busko-Zdrój, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków, w obrębie Radzanów, jako działka nr 266/4 o pow. 1,0952 ha.

30. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Województwa Świętokrzyskiego, w drodze umowy sprzedaży, nieruchomości położonej w gminie Końskie, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków, w obrębie Wincentów, jako działka nr 24/1 o pow. 0,0020 ha.

31. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie, w drodze darowizny, na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości o łącznej powierzchni 8,3499 ha, stanowiących własność Województwa Świętokrzyskiego, położonych w obrębie Fanisławice, gmina Łopuszno oraz w obrębie Korczyn, gmina Strawczyn.

32. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Świętokrzyskiego programu stypendialnego.

33. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych.

34. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów liceów ogólnokształcących w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2020/2021 w ramach projektu pozakonkursowego Województwa Świętokrzyskiego pn. Świętokrzyski program stypendialny realizowanego w obszarze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

35. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2020/2021 w ramach projektu pozakonkursowego Województwa Świętokrzyskiego pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych realizowanego w obszarze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

36. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów Talenty Świętokrzyskie.

37. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania nagród Samorządu Województwa Świętokrzyskiego Talenty Świętokrzyskie.

38. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego Talenty Świętokrzyskie.

39. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania Statutu Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

40. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podziału województwa świętokrzyskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodów łowieckich do kategorii.

41. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia składu Komisji Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego.

42. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej wyłączenia nieruchomości znajdującej się w miejscowości Mąchocice Kapitulne z obszaru chronionego krajobrazu - „Podkieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu strefa B”.

43. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie petycji wyrażającej sprzeciw wobec rozbudowy i modernizacji budynków chlewni w miejscowości Moczydło, gmina Książ Wielki.

44. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie petycji dotyczącej upublicznienia kart z przeprowadzonego głosowania tajnego w sprawie wyboru Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego.

45. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi na Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

46. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi na Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

47. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi na Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

48. Informacja o realizacji Kontraktów Terytorialnych w 2019 roku.

49. Interpelacje i zapytania.

50. Sprawy różne.

51. Zamknięcie XXIV sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

ZUS weryfikuje wypłacane świadczenia antykryzysowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3