Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały w Lodzi z Grot Budowlani

mir
Nie było niespodzianki w meczu piątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, w którym Grot Budowlani Łódź podejmował KSZO Ostrowiec. Ostrowiecki zespół przegrał w trzech setach, choć w drugiej partii był blisko wygranej, prowadząc 20:16. Pierwszy i trzeci set to zdecydowana dominacja gospodyń.

Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec 3:0 (25;13, 27:25, 25:13).

Budowlani: Śmieszek 5, Brakocević-Canzian 22, Pencova 4, Babicz 6, Stoltenborg 3, Urban 9, Stenzel (libero) oraz Polańska 4, Tobiasz, Łyszkiewicz.
KSZO: Gejko 1, Miros 1, Dorsman 12, Tracz 6, Oktaba 1, Słonecka 8, Kucińska (libero) oraz Wojtowicz 1, Wołoszyn 3.

Początek pierwszego seta był nie najgorszy w wykonaniu siatkarek KSZO, ale z minuty na minutę gospodynie zyskiwały przewagę, obnażając jednocześnie słabość ostrowieckiego zespołu. Łodzianki „podarowały” kilka punktów ostrowieckiej drużynie, popełniając proste błędy, ale i tak w ciągu 19 minut rozstrzygnęły seta wygrywając do 13.

Znacznie ciekawsza, a przede wszystkim bardziej wyrównana była druga partia, w której ostrowieckie siatkarki nieco lepiej atakowały i już na początku partii wyszły na prowadzenie (4:5). Gospodynie szybko doprowadziły do remisu (7:7), ale skuteczne akcje Pauli Słoneckiej i Swietłany Dorsman znowu dały drużynie KSZO prowadzenie (7:10, 10:13). Przewaga ostrowieckiego zespołu urosła nawet do czterech punktów (I14:18, 16:20), i wydawało się że ten set wygra KSZO. Niestety gospodynie dwukrotnie skutecznie zablokowały ataki ostrowieckich siatkarek, potem ekipie KSZO przytrafił się błąd w ustawieniu i to łodzianki miały piłkę setową. KSZO obronił dwie piłki setowe, ale trzecia, po skutecznej kontrze, przyniosła zwycięstwo gospodyniom.

Ostatni set był właściwie bez historii, choć początek był wyrównany (3:3). Potem jednak znowu uwidoczniła się ogromna przewaga łodzianek, które bardzo łatwo zdobywały kolejne punkty, a ostrowiecki zespół był momentami zupełnie bezradny. Łodzianki prowadziły 8:4, potem 10:5 i 19:10, gładko wygrywając w 19 minut trzecią partie. W ekipie Budowlanych zagrała doskonale znana ostrowieckim kibicom Koleta Łyszkiewicz, która ubiegłym sezonie grała w KSZO.

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!