Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały w pierwszej lidze ze Stalą Mielec 0:3. Był dodatkowy smaczek tego spotkania [ZDJĘCIA]

MAJ
Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec 0:3.
Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec 0:3. Fot. Mariusz Jabłoński
W rozegranym w niedzielę pierwszoligowym meczu siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:3.

Stal Mielec – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25-15, 25-16, 25-10)
KSZO: Klekot, Kawa, Marcyjanik, Kobus, Piotrowska, Kacprzak, Rdzanek (libero) Klekot, Kmuk, Błaszczyk, Klepacz. Trener: Marcin Cebo.

W pierwszym secie zawodniczki KSZO zagrały jak równy z równym odnotowując nawet kilka przewag. Niestety siatkarki KSZO tak, jak we wcześniejszych spotkaniach potrafiły stracić po kilka punktów w jednym ustawieniu. W drugim secie dominacja drużyny Stali. Zawodniczki z Mielca narzuciły swój styl gry. Siatkarki KSZO przegrywały już 11-4. Ostrowczanki popełniały błąd za błędem. Wynik trzeciego seta 25-10 mówi sam za siebie. Było 8:0, 13:4, 18:8 i ostatecznie set zakończony różnicą 15 punktów.

Należy przypomnieć, że siatkarska drużyna KSZO to nie ten sam zespół jak przed dwoma tygodniami. Odeszły czołowe zawodniczki. Zmienił się sztab szkoleniowy. Drużynę zasiliły młode zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jak podkreślają szkoleniowcy i działacze potrzeba czasu na uporządkowanie pierwszoligowego zespołu.

- Potrzebujemy czasu i spokoju, żeby poukładać wszystkie ważne sprawy w drużynie – mówi trener KSZO Marcin Cebo. - Moje zawodniczki mają potencjał i ten potencjał trzeba wykorzystać.

Dodatkowym smaczkiem dzisiejszego pojedynku był występ po przeciwnych stronach siatki, dwóch zawodniczek grających na pozycji libero w naszym zespole w poprzednim sezonie. Wiktorii Rdzanek w naszych szeregach, oraz Zuzanny Kucińskiej w barwach mieleckiej Stali.