Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały z Grot Budowlani Łódź [ZDJĘCIA]

mir
Faworytem meczu był zespół z Łodzi i nie zawiódł, choć w trzecim secie gospodynie mocno postraszyły rywalki. Ostrowiecka ekipa nadal jednak ma poważne problemy kadrowe, przez które trener Frantiszek Bockay praktycznie nie ma żadnych możliwości dokonywanie zmian na parkiecie. Po meczu trener Bockay zapowiadał jednak ze już w środowym meczu z Legionovia w KSZO pojawia się nowe zawodniczki.

KSZOOstrowiec Świętokrzyski - Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 11:25, 23:25).

KSZO: Kucińska 3, Wojtowicz 7, Gejko 1, Dorsman 7, Łyszkiewicz 10, Oktaba 3, Pawlikowskaja (libero)
Grot Budowlani: Polańska 13, Śmieszek 6, Brakocević 25, Stoltenborg 3, Urban 6, Bączyńska 5, Stenzel (libero), Babicz 2, Tobiasz

-”Chciałam się ze wstydu zakopać po ziemie’ - tak o dwóch pierwszych setach w wykonaniu KSZO powiedziała była zawodniczka Grot Budowlanych, a obecnie pomarańczowo-czarnych Koleta Łyszkiewicz. I to najlepiej oddaje postawę gospodyń. Wprawdzie początek pierwszego seta nie był najgorszy i gospodynie nie traciły dystansu do rywalek, ale przy stanie 12:13 rozpoczął się prawdziwy koncert łodzianek, które łatwo zdobyły 10 punktów doprowadzajac do stanu 12:23 i spokojnie wygrywając pierwsza odsłonę meczu.

Drugi set był jeszcze groszy w wykonaniu siatkarek KSZO. Łodzianki prowadziły od początku, a gospodynie były zupełnie bezradne wobec mocnej zagrywki i atomowych ataków rywalek. Łodzianki wygrały gładko seta do do 11.

Wydawało się że mecz jest już rozstrzygnięty, i tak chyba uważały zawodniczki Budowlanych, ale gospodynie niespodziewanie postawiły w trzeciej partii trudne warunki. Po asie serwisowym Łyszkiewicz KSZO prowadził 6:4, a potem utrzymywał dystans do rywalek. Przy stanie 15:15 łodzianki popełniły serie błędów w ataku i po kolejnym asie serwisowym Łyszkiewicz było 21:16. Była szansa na wygranie przynajmniej jednego seta, bo chociaż łodzianki uspokoiły grę i zniwelowały stratę, to zespół KSZO prowadził jeszcze 23:21. Niestety w końcówce meczu znowu góra było doświadczenie i duże umiejętności rywalek, które dały im zasłużone zwycięstwo.

Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!

Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?