Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały z Impelem Wrocław

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:16, 25:12, 25:18)
Impel: Skowrońska-Dolata 11, Radecka 6, Hildebrand 9, Kossanjowa 10, Ptak 5, Sikorska 8, Durr (libero) oraz Piśla 1, Kaczor 1, Gryka.

KSZO: Szczygioł 9, Szpak 1, Ściurka, Dybek 5, Piotrowska 7, Bednarek 2, Ściurka 4, Dybek, Bulbak (libero) oraz Korabiec (libero), Mielczarek, Polak, Brzóska, Pieczka1.

MVP: Kristin Hildebrand (Impel).

Nie udało się ugrać nawet seta w debiutanckim spotkaniu nowego sezonu Orlen Ligi. Impel pewnie pokonał KSZO 3:0.
Pierwszy set w początkowej fazie nie zwiastował tak wysokiej porażki. KSZO prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:7, a po chwili 13:11. Wówczas gospodynie zdobyły w serii aż dziewięć punktów, a passę przerwał dopiero autowy serwis Kristin Hildebrand. Takiej straty przyjezdne już nie były w stanie odrobić. Po stronie KSZO szwankowało przyjęcie, jednak najbardziej widoczny był brak skutecznego bloku.

W drugim secie przy stanie 0:2 wreszcie zafunkcjonował podwójny blok Szczygioł-Piotrowska, który dał punkt. Wyrównana walka toczyła się do stanu po 8, po czym ostrowczanki podobnie jak w pierwszej partii stanęły i pozwoliły rywalkom zdobyć jedenaście punktów z rzędu. Spora w tym zasługa Mileny Radeckiej, której serwis sprawiał przyjezdnym najwięcej problemów. Ta partia zakończyła się autowym serwisem Sandry Szczygioł.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Impelu 5:1. Trener Parkitny poprosił o czas i gdy wydawało się, że KSZO czeka egzekucja, siatkarki zaczęły walczyć. Po bloku Karoliny Bednarek na Hildebrand był remis po 6. Gospodynie odskoczyły na dwa punkty, ale sprytny atak rozgrywającej KSZO Pauliny Szpak dał kolejny remis – po 11. Końcówka meczu to popis Kristin Hildebrand, która wybrana została najlepszą zawodniczką meczu, zaś Impel zakończył trzecią partię przy 18 punktach po stronie KSZO.

W całym meczu brakowało w zespole KSZO dobrego bloku. W ten sposób przyjezdne zdobyły tylko pięć punktów. Nie brakowało za to błędów własnych. Aż jedenaście serwisów poszybowało w aut.