Siatkarki KSZO Ostrowiec „urwały” jednego seta liderkom z Polic

Mirosław Rolak
Siatkarki KSZO Ostrowiec sprawiły sporą niespodziankę wygrywając pierwszego seta z mistrzyniami Polski i liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Wprawdzie trzy kolejne sety toczyły się już zgodnie z przewidywaniami, ale ostrowczanki zaimponowały wolą walki i konsekwencją.
  • Chemik Police -KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (19:25, 25:18, 25:10, 25:14)
  • Chemik: Busa 18, Bednarek 2, Pleśnierowicz, Chojnacka 11, Gamma 6, Mędrzyk 17, Grajber (libero) oraz M. Łukasik 13, Mirković 5, J. Łukasik.
  • KSZO: Kucińska 3, Geyko 5, Kasprzak 8, Dorsman 9, Łyszkiewicz 16, Oktaba 4, Pauliukouskaya (libero) oraz Czapla, Zackiewicz.
  • MVP: Martyna Grajber.
  • Sędziowali:: Marcin Myszkowski i Anna Banaś.
  • Przebieg: I set: 2:0, 4:2, 5:5, 6:7, 7:12, 9:15, 10:18, 14:18, 16:22, 18:23, 19:25; II set: 1:2, 3:3, 6:3, 6:8, 9:9, 11:10, 16:10, 17:11, 18:15, 20:15, 21:17, 24:17, 25:18; IIIset: 5:0, 7:2, 12:3, 15:6, 18:7, 20:8, 21:9, 23:10, 25:10; I set: 3:1, 5:2, 5:5, 7:6, 9:7, 13:8, 14:11, 16:12, 20:12, 22:13, 25:14..

To już kolejny mecz w którym podopieczne trenera Frantiska Bockaya spisują się dobrze, ale niestety ciągle nie ma zwycięstwa. Za postawę w meczu z liderem należą się naszym siatkarkom duże słowa uznania. Początek pierwszego seta nie zapowiadał niespodzianki. Gospodynie wyszły na prowadzenie, ale popełniały proste błędy i po skutecznym ataku Kolety Łyszkiewicz KSZO odrobił straty. Co więcej chwilę później ostrowczanki prowadziły już 8:6 i trener gospodyń poprosił o czas. Nie na wiele się to zdało bo siatkarki Chemika nadal były nieskuteczne. Po ataku Olgi Geyko KSZO prowadził 15:9 i trener Chemika znowu poprosił o czas.

Gospodynie zmniejszyły nieco stratę (14:18), ale dobre ataki Łyszkiewicz i as serwisowy Emilii Oktaby znowu pozwolił ostrowczankom „odskoczyć”. Liderki LSK były bezradne i mimo że znowu zmniejszyły dystans, to ostrowieckie siatkarki nie dały sobnie już w tym secie odebrać zwycięstwa. Początek drugiej partii był wyrównany, a kilka razy na prowadzenie wychodził zespół KSZO. Od remisu 9:9, rozpoczęła się bardzo dobra gra Chemika który uzyskał kilkupunktową przewagę i mimo że ostrowczanki ambitnie goniły wynik, gospodynie wygrały do 18. Trzeci set był bez historii. Chemik rozpoczął od 5:0 i systematycznie powiększał przewagę wygrywając do 10 w czasie 17 minut. W ostatniej odsłonie ostrowczanki znowu nawiązały wyrównaną walkę (5:5, 9:7, 13:10), ale potem gospodynie pokazały swoją siłę ataku, zdobywały też punkty asami serwisowymi i pewnie wygrały seta do 14.