Siatkarki ze Staszowa z brązowymi medalami

Dorota Kułaga
Siatkarki Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Staszowie w trakcie dekoracji. Wywalczyły brązowe medale w wojewódzkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt Archiwum prywatne
W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.

Otwarcia turnieju dokonali: Leszek Kopeć - burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Ewa Kondek - zastępca burmistrza Staszowa, Rafał Glegoła - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie, Ewa Rzepecka - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Staszowie oraz Wiesław Kepel - przedstawiciel Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach. Podczas otwarcia nastąpiło wręczenie zawodniczkom Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 Staszów koszulek Akademii Siatkarskiej Skry Bełchatów.

Do finału wojewódzkiego awansowało sześć zespołów. W grupie A zagrały Staszów, Chobrzany i Kielce, natomiast w grupie B Kluczewsko, Opatów i Niekłań. Drużyna ze Staszowa trafiła do bardzo mocnej grupy. Pierwszy mecz z Chobrzanami nie ułożył się po myśli staszowianek, przegrały 1:2 (14:25; 25:13; 14:16). Drugi pojedynek z Kielcami poszedł im o wiele lepiej - wygrały 2:0 (25:17; 25:18). W grupie zawodniczki ze Staszowa zajęły drugie miejsce i musiały się spotkać w półfinale z zeszłorocznym mistrzem - zespołem z Kluczewska. Przegrana 0:2 (22:25; 21:25) spowodowała, że staszowskim siatkarkom pozostała gra o trzecie miejsce i brązowe medale. Pewna i prawie bezbłędna gra dała rezultaty. Wygrana 2:0 (25:12; 25:10) ze Szkołą Podstawową 2 Opatów dała upragnione medale.

Zespół ze Staszowa wystąpił w składzie: Anna Bąk, Natalia Burzyńska, Julia Kolankowska, Nikola Kowolik, Natalia Kufel, Julia Łukasik, Karolina Mroczek, Wiktoria Rusek, Aleksandra Ufel, Iga Woźniak. Trenerem drużyny jest Wiesław Grosicki.
Zwycięzca została drużyna z Chobrzan, która w finale pokonała Kluczewsko 2:1.