Siatkarze STS Skarżysko odprawili Wisłok Strzyżów

/RTK/
Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko pokonali w rozegranym awansem meczu piątej kolejki Wisłok Strzyżów na własnym parkiecie 3:0.

STS Skarżysko-Kamienna - Wisłok Strzyżów 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)

STS: Kruk, Akala, Staniewski, Pilarczyk, Czekaj, Marcin Szumielewicz, Nieboj (libero) oraz Lisowski, Brojek, Kurzdym.
Siatkarze ze Skarżyska odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo, ale pierwsze bez straty seta. Inauguracyjny set był wyrównany, ale końcówka należała do gospodarzy. W drugim przewaga STS-u była najbardziej wyraźna, w skarżyskim zespole świetnie funkcjonował tym razem blok, dzięki niemu podopieczni Konrada Korzeniowskiego zdobyli wiele ważnych punktów. Drugiego seta wygrali do 17. W trzecim również przeważali, w końcówce prowadzili nawet 22:14, ale potem rozluźnili nieco grę i rywale zaczęli zmniejszać straty. Ta partia zakończyła się jednak wygraną STS 25:21, zaś całe spotkanie 3:0.