Siedem medali zdobyli lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Staszowa na zawodach w Kielcach

Siedem medali zdobyły lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Staszowa na mistrzostwach województwa w Kielcach archiwum
W Kielcach odbył się finał wojewódzki w indywidualnych zawodach w lekkiej atletyce uczniów z roczników 2002-2004. W sumie wystartowało ponad 500 reprezentantów królowej sportu z całego województwa. Szkołę podstawową numer 2 ze Staszowa reprezentowało jedenaście dziewcząt i sześciu chłopców.

W pierwszym dniu zawodów mistrzem województwa na dystansie 200 metrów przez płotki z wynikiem 29,73 sekundy został Mateusz Podsiedlik z klasy trzeciej B.

Do ścisłego finału w biegu na 100 metrów zakwalifikowała się Kamila Legiecka z klasy trzeciej A, która ukończyła rywalizację na drugim miejscu, uzyskując tytuł wicemistrza województwa.

Czwarte miejsce w biegu długim na dystansie 1000 metrów wywalczyła Olga Słomka z klasy trzeciej B, szóste punktowane miejsce przypadło Paulinie Dziewierz z klasy drugiej A, a na siódmej pozycji uplasowała się Agata Dziewierz, również z klasy drugiej A.

W konkurencjach technicznych rewelacyjnie spisała się Wiktoria Staneta z klasy trzeciej D, zajmując drugie miejsce w pchnięciu kulą. W tej samej konkurencji Wiktor Załucki zajął siódmą pozycję.

Sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie: Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Jolanta Makuch mogły cieszyć się z brązowych medali. Sztafeta 4x100 metrów chłopców w składzie: Kacper Piątkowski, Mateusz Podsiedlik, Krzysztof Binkiewicz, Bartosz Piotrowski zajęła czwarte miejsce.

Opiekunami podczas pierwszego dnia zawodów byli: Bernadeta Wieczorek, Barbara Malinowska, Rafał Konat.

Dużo medali w drugim dniu zawodów

W drugim dniu zawodów dziewczęta ze staszowskiej dwójki spisały się wyśmienicie zdobywając komplet medali. Tą bardzo dobrą passę rozpoczęła Patrycja Kot z klasy trzeciej B, która w skoku w dal wywalczyła brązowy medal.

Na zajęciach pozalekcyjnych, które w ostatnim czasie odbywały się na staszowskim stadionie warto było pracować nad techniką biegu płotkarskiego, bo kolejną zawodniczką, która mogła cieszyć się ze zdobytego medalu była Jolanta Makuch z klasy trzeciej A, która w biegu na 80 metrów przez płotki została wicemistrzynią województwa.

Na dystansie 300 metrów najlepszą w województwie świętokrzyskim okazała się Kamila Legiecka, uzyskując znakomity wynik 43,79 sekundy. Uczennica obroniła tytuł mistrzyni województwa z tamtego roku szkolnego, ustanowiła nowy rekord życiowy i nowy rekord naszej szkoły.

Na tym samym dystansie Mateusz Podsiedlik z wynikiem 39,66 sekundy zajął bardzo dobre punktowane czwarte miejsce. Opiekunem podczas drugiego dnia zawodów była Bernadeta Wieczorek.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych konkurencjach wojewódzkich mistrzostw uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 2 ze Staszowa.

100 metrów dziewcząt: 2. Kamila Legiecka, 10. Marta Jędryka, 11. Jolanta Makuch,

80 metrów przez płotki dziewcząt: 2. Jolanta Makuch,

200 metrów przez płotki chłopców: 1. Mateusz Podsiedlik,

300 metrów dziewcząt: 1. Kamila Legiecka, 10. Martyna Łukaszek, 11. Marta Jędryka,

1000 metrów dziewcząt: 4. Olga Słomka, 6. Paulina Dziewierz, 7. Agata Dziewierz,

1000 metrów chłopców: 8. Jakub Zięba,

skok w dal dziewcząt: 3. Patrycja Kot,

pchnięcie kulą dziewcząt: 2. Wiktoria Staneta,

pchnięcie kulą chłopców: 7. Wiktor Załucki, 10. Kacper Piątkowski,

sztafeta 4x100 metrów dziewcząt: 3. Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Jolanta Makuch,

sztafeta 4x100 metrów chłopców: 4. Kacper Piątkowski, Mateusz Podsiedlik, Krzysztof Binkiewicz, Bartosz Piotrowski,

100 metrów chłopców: 11. Bartosz Piotrowski, 22. Krzysztof Binkiewicz,

300 metrów chłopców: 4. Mateusz Podsiedlik.