Sitkówka - Nowiny inwestuje w drogi

Paulina Baran
Odbiór  ulicy Jałowcowej w Zgórsku
Odbiór ulicy Jałowcowej w Zgórsku
Bezpieczeństwo na drogach i poprawa komfortu przemieszczania się stanowi priorytet działań gminy Sitkówka-Nowiny. Wydatki inwestycyjne na budowę i modernizację dróg są jednym z najistotniejszych elementów budżetu gminy.

ZOBACZ TAKŻE: Protest pod Sądem Okręgowym w Kielcach

Inwestycja w Szewcach i Zagrodach
Przebudowa ulicy Wapieniowej w Szewcach jest jednym z elementów kompleksowej rozbudowy układu komunikacyjnego w miejscowości Szewce. Wykonawcą inwestycji będzie Zakład Robót Drogowych DUKT, a jej wartość wyniesie 691 tysięcy złotych. Termin realizacji upływa 31 lipca 2018 roku. Wykonana zostanie jezdnia o szerokości 5 metrów o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodnik dla pieszych, zjazdy indywidualne oraz powierzchniowe odwodnienie drogi. Wraz z drogą wybudowane będzie oświetlenie uliczne. – Zarówno w Szewcach, jak i pozostałych sołectwach naszej gminy przybywa mieszkańców. Dotychczas dojazd do nowo budowanych domów odbywał się po drogach tłuczniowych – wyjaśnia wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz – W 2017 roku opracowaliśmy dokumentację projektową przebudowy drogi gminnej w ulicy Wapieniowej, Ołowianej, Dolomitowej, Kwarcytowej, Cynkowej, Rajskiej, przedłużenia ulicy Marmurowej. Prace budowlane rozpoczną się na początku 2018 roku – dodaje wójt.

Zakończono przebudowę drogi gminnej na ulicy Jałowcowej w miejscowości Zagrody wraz z budową oświetlenia ulicznego i odcinka kanalizacji sanitarnej. Inwestycja objęła roboty drogowe: budowę jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych oraz odwodnienia w ulicy Jałowcowej oraz w części ulic: Leszczynowej i Jagodowej, a także budowę oświetlenia i kanalizacji sanitarnej w ulicy Jałowcowej. Wartość inwestycji wynosi 966 tysięcy złotych. To nie wszystkie inwestycje drogowe w sołectwie Zgórsko-Zagrody. Wyłoniono wykonawcę robót przebudowy dróg gminnych w ulicy Dębowej, Jaśminowej, Malinowej w Zgórsku. Będzie nim konsorcjum Anglet Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstw Robót Drogowo-Mostowych Karol Cieśla, które za kwotę 1,1 milionów złotych wykona jezdnie o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodniki dla pieszych, zjazdy indywidualne oraz powierzchniowe odwodnienie drogi, a także oświetlenie uliczne. Inwestycja zakończy się do 31 maja 2018 roku.

Dzieje się w Woli Murowanej
W ostatnich dniach wyłoniono także wykonawcę przebudowy drogi gminnej w Woli Murowanej wraz z budową oświetlenia ulicznego. Został nim Zakład Robót Drogowych DUKT, który do 31 maja 2018 roku za kwotę 574 tysięcy złotych wykona jezdnię o szerokości 5 metrów o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodnik dla pieszych, a także zjazdy indywidualne oraz powierzchniowe odwodnienie drogi. Wzdłuż drogi zostanie wybudowane oświetlenie uliczne. – Ulica Wspólna, o której mówimy, była jedyną drogą w Woli Murowanej utwardzoną tłuczniem, pozostałe drogi mają nawierzchnie asfaltową – mówi zastępca wójta gminy Łukasz Barwinek. – Teraz to się zmieni i mieszkańcy położonych przy niej domów będą mgli korzystać z bezpiecznej i komfortowej drogi – dodaje.

We współpracy z powiatem kieleckim
We współpracy z powiatem kieleckim realizowana jest inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej Brzeziny-Bilcza (Podgórze) przez miejscowość Kowala na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną (ulica Podgórze) do skrzyżowania z drogą powiatową.

Gmina udzieliła powiatowi kieleckiemu dotacji w kwocie 450 tysięcy złotych na realizację robót obejmujących odnowę nawierzchni i poszerzenie jezdni na całej szerokości, budowę przyjezdniowych obustronnych chodników z kostki brukowej betonowej oraz wykonanie robót odwodnieniowych. Powiatowy Zarząd Dróg wyłonił już wykonawcę robót i, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wkrótce rozpocznie się ich realizacja.

W ramach udzielonej dotacji w wysokości 60.000,00 złotych dla powiatu kieleckiego realizowany jest projekt przebudowy drogi powiatowej numer 0278T w miejscowości Szewce. Realizacja robót budowlano-montażowych z udziałem środków finansowych gminy, planowana jest w 2018 roku.

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

I
Iwan z WM
W dniu 07.12.2017 o 22:48, Anka napisał:

za 13 milionów zdjęcie, ładne, szkoda ze my to bedziemy splacac. Ale ten co tnie to musi byc gość. 160 tys rocznie dostaje hohoho powiedział mikołaj

Ten co tnie , to za 2 lata będzie już chodził w gumofilcach

R
Ram
W dniu 07.12.2017 o 06:01, Gość napisał:

Zadłużyli gminę na 13 milionów ,by tylko coś robić przed wyborami.Co robili przez cztery lata poprzedniej kadencji i trzy obecnej.NIC!

A
Anka
W dniu 07.12.2017 o 06:56, Gość napisał:

Robią sobie za 13 milionów kredytu kampanię wyborczą w swoich okręgach.

za 13 milionów zdjęcie, ładne, szkoda ze my to bedziemy splacac. Ale ten co tnie to musi byc gość. 160 tys rocznie dostaje hohoho powiedział mikołaj
G
Gość

Robią sobie za 13 milionów kredytu kampanię wyborczą w swoich okręgach.

G
Gość

Dobrze że remontują gminne i powiatowe drogi.Tylko dlaczego w miejscowości wójta i wicewójta.A gdzie reszta sołectw,czy w innych miejscowościach nie mieszkają ludzie?

G
Gość

Zadłużyli gminę na 13 milionów ,by tylko coś robić przed wyborami.Co robili przez cztery lata poprzedniej kadencji i trzy obecnej.NIC!

n
nowiniani

... że mu dali nożyczki, strach się bać.

Dodaj ogłoszenie