Wybierz miasto:
  Skandal z jedzeniem w kieleckim szpitalu? Nieświeża wędlina,...

  Skandal z jedzeniem w kieleckim szpitalu? Nieświeża wędlina, kurczak z... piórami [ZDJĘCIA]

  MAT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Skandal z jedzeniem w kieleckim szpitalu? Nieświeża wędlina, kurczak z... piórami [ZDJĘCIA]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©archiwum prywatne

  Nieświeża wędlina, rozgotowane warzywa i mięso, a nawet...pióra w kawałkach kurczaka. Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach skarżą się na fatalne jedzenie.


  O fatalnym jedzeniu na oddziale rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który mieście się przy ulicy Kościuszki 3 w Kielcach dowiedzieliśmy się od przebywających na oddziale pacjentów. Wielu z nich skarży się, że od dawna jakość podawanych szpitalnych posiłków jest bardzo niska. Pacjenci skarżą się nawet nie tyle na ilość, co jakość podawanych posiłków. Mówią, że na śniadanie otrzymują starą wędlinę, zamiast kostki masła - margarynę, a zupy obiadowe są wyjątkowo niesmaczne. - Widać to, że ta wędlina jest po prostu najgorszej jakości, najtańsza na rynku - mówią zgodnie pacjenci.

  Dodają, że sporo do życzenia pozostawiają też obiady. - Dostajemy je na byle jakich, plastikowych talerzach. Często są niedomyte, zniszczone, wielorazowego użytku. Kilka razy zdarzyło mi się jeść na talerzu z zaschniętymi kawałkami jedzenia. Uważam, że powinny być one w jakiś sposób dezynfekowane. Zamiast masła dostajemy najgorszej jakości margarynę. Wszystkie zupy są natomiast do siebie podobne i niesmaczne, mięso i warzywa są rozgotowane. Gdy zapytałam jednego dnia personel, co to jest za zupa, usłyszałam, że to zupa...wiejska. A przecież nie ma takiej zupy. Czy to jest normalne? - pyta pani Anna, która na oddziale jest od kilku tygodni. Innego dnia otrzymała ona na obiad drugie danie, w którym w kawałku ugotowanego kurczaka wystawały jeszcze....pióra.

  Pani Dorota jest w szpitalu na diecie cukrzycowej, ale jak mówi, często dostaje te same posiłki co reszta pacjentów. - Nie mogę jeść rozgotowanej marchewki, ale często w zupę jest aż czerwono od niej. Słyszę wtedy, że marchewkę można odłożyć, a zupę zjeść. No nie mogę, bo cukier z rozgotowanej marchewki zostanie w zupie. Na śniadanie dostajemy czasami tak ohydną, śliską wędlinę, że czasami wolę jeść sam chleb z herbatą. Mi pasowałby na przykład twarożek z jogurtem, który jest tylko raz w tygodniu. Byłoby to dla szpitala tańsze, a dla mnie lepsze. A tak musimy prosić o zapasy rodzinę. A do mnie mąż może na przykład przyjść tylko raz w tygodniu - mówi pani Dorota.

  - W naszym szpitalu, dziennie, wydawane jest nawet ponad 700 posiłków. Jest to ogromna skala, a pracownicy szpitala dokładają wszelkich starań, aby posiłki zawsze były świeże i dobrej jakości, co jest nie lada wyzwaniem przy obecnym finansowaniu służby zdrowia. Firma zewnętrzna, która przygotowuje posiłki dla pacjentów szpitala posiada system HACCP, co w praktyce oznacza, że ich kontrola i jakość są ściśle nadzorowane. Dodatkowo, są one kontrolowane przez dietetyków szpitalnych, którzy nie tylko sprawdzają je przy wydawaniu z kuchni, ale również wybiórczo w samych oddziałach - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

  Dodaje, że szpital reaguje na wszelkie sygnały pacjentów, którzy mają możliwość złożenia skarg i uwag, które są przez nas szanowane i brane pod uwagę. - Oficjalnych skarg dotyczących posiłków w szpitalu, w ostatnim czasie nie było. Dodatkowo, cyklicznie w klinikach i oddziałach przeprowadzane są wśród pacjentów ankiety żywieniowe. Ostatnie, z trzeciego kwartału wykazywały, że większość hospitalizowanych nie zgłaszała uwag do podawanych w szpitalu posiłków - dodaje rzecznik.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (115)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (115) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Jedzenie i zabawa

  Na językach