Skarżyska Halowa Amatorska Liga Piłki Nożnej zakończyła rozgrywki – ZEORK mistrzem halówki

Paweł Wełpa
Mistrzem ligi został zespół ZEORK-u
Mistrzem ligi został zespół ZEORK-u Paweł Wełpa
Zakończył się 11. sezon rozgrywek Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2018/19. W niedziele po ostatniej kolejce najlepsze zespoły i najlepsi zawodnicy odebrali trofea i nagrody.

W tym sezonie, jak to ma miejsce od kilku lat, grały trzy ligi: I liga, II liga i Liga Oldboyów +35.

I liga

Mistrzem został zespół ZEORK, który z dużą przewagą wyprzedził Dziki oraz zespół Cezar.
Najskuteczniejszym zawodnikiem był Albert Bińkowski z ZEORK-u, który zdobył 14 goli, a drużyna fair-play zostało skarzysko24.pl.

II liga

W drugiej lidze najlepszy okazał się zespół Kamex Kasoterminale, który wyprzedził zespół Wielkiej Wsi. Obie te drużyny uzyskały awans do I ligi. Na trzecim miejscu podium uplasował się zespół z Sorbina.

Królem strzelców II ligi został Artur Jastrząb z Wielkiej Wsi, który zdobył 36 goli. Nagroda fair-play przypadła drużynie BMBS.

Liga Oldboyów

Mistrzem w rywalizacji zawodników powyżej 35. roku życia został zespół Flo Cars Biały Kamień, a kolejne miejsca zajęły zespoły Better Half i Belfry.

Najlepszym strzelcem został Arkadiusz Bilski, zdobywca 22 goli. Nagrodę fair-play zdobył mistrz ligi.

Najlepsi otrzymali puchary, nagrody i gratulacje od zastępcy prezydenta miasta Krzysztofa Myszki oraz dyrektora MCSiR Janusza Sztompke.

Wkrótce rozpoczną się rozgrywki ligi amatorskiej organizowanej przez Amatorskie Towarzystwo Piłkarskie.