Skowerski trzeci w bilardowym Dynamic Best of East

/SAW/
Karol Skowerski (pierwszy z prawej) zajął w zawodach trzecie miejsce.
Karol Skowerski (pierwszy z prawej) zajął w zawodach trzecie miejsce. archiwum
W Kielcach zakończyły się pierwsze w tym sezonie bilardowe zawody z cyklu Dynamic Best of East rozgrywane w Kieleckim Centrum Bilardowym oraz Focus. O pulę nagród wynoszącą 14 tysięcy złotych walczyło 85 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii i Rumunii i Ukrainy.

Polish 10-ball Open wygrał Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa, któy pokonał w finale Marka Kudlika klubu Metal Fach LP Sokółka. Trzeci był Karol Skowerski z Nosanu Galeria Echo Kielce oraz Michał Lichodziejewski (DSB Baribal Bandaclub Skytower Wrocław).

Niespodziankę sprawił Robert Pasternak z zespołu Idoslubu.pl, który w pierwszej rundzie strefy pucharowej pokonał Tomasza Kapłana 6:2. Robert jednak w kolejnym etapie nie dał rady Miszkowi Fortuńskiemu i ostatecznie zajął 9 miejsce. Na tej samej pozycji zawody zakończył Radosław Babica. 17. miejsce zajęli Michał Turkowski, Bartosz Rozwadowski i wspomniany wcześniej Tomasz Kapłan.

Zawody w Kielcach rozpoczęły tegoroczny cykl Dynamic Best of East. Następny turniej rozegrany zostanie w Pradze, a później zawodnicy wyjadą do Bułgarii, Rumunii i Słowacji.

W sobotę w krakowskim klubie "Break" odbyły się natomiast zawody, które zainaugurowały tegoroczny cykl Grand Prix Osób Niepełnosprawnych. Świetnie spisał się bilardzista na wózku - Michał Kłusakiewicz z Nosanu Galeria Echo Kielce, który przegrał dopiero w finale turnieju z Leszkiem Blumczyńskim ze Słupska.