Skuteczny Granat Skarżysko-Kamienna wypunktował odmłodzonego Partyzanta Radoszyce [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
W kolejnym meczu sparingowym przed nowym sezonem IV ligi świętokrzyskiej na stadionie w Skarżysku-Kamiennej spotkali się dwaj ligowi rywale – Granat Skarżysko-Kamienna i Partyzant Radoszyce.

Granat wygrał z Partyzantem 4:1 i teoretycznie wynik może odzwierciedlać pozycję, jaką oba kluby zajęły w poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie. Granat był w czołówce, a Partyzant zajął ostatnie miejsce, ale dzięki decyzji władz związkowych uniknął spadku z IV ligi.

W pierwszej połowie gra byłą mniej więcej wyrównana. Skarżyszczanie swoją wyższość pokazali dopiero w drugiej połowie, gdy w drużynie gości na boisku grało, jak powiedział trener Jan Luzar, aż dziewięciu młodzieżowców. Drużynę z Radoszyc po zakończeniu sezonu opuściło kilku czołowych graczy.

W drużynie Granatu skuteczni byli, podobnie jak w spotkaniu z Wichrem Miedziana Góra, Bartosz Sot i Tomasz Bartosiak.

– W pierwszej połowie dobrze zrealizowaliśmy nasze założenia i prowadziliśmy. W drugiej zrobiliśmy liczne zmiany i zmianie uległa też nasza gra. W pewnym momencie na boisku mieliśmy aż dziewięciu młodzieżowców i Granat to wykorzystał. Jednak sparing i jego wynik to jedno, a liga to drugie i liga nas tak naprawdę zweryfikuje – powiedział Jan Luzar, trener Partyzanta.

– W pierwszej połowie chłopcy chyba nie za bardzo zrozumieli moje intencje i to, czego od nich oczekiwałem, ale w drugiej już bardziej się rozumieliśmy. W grze było więcej cierpliwości, były przebłyski optymizmu. Jest progres – podsumował występ swojej drużyny Piotr Dejworek.

Do drużyny Granatu został potwierdzony nowy zawodnik – Patryk Kędra, 21-letni obrońca, który ostatnio grał w Prochu Pionki.
Kamil Uciński trenuje z Bronią Radom.

Następnym meczem Granatu będzie ćwierćfinał Okręgowego Pucharu Polski, który, w przeciwieństwie do ligi, nie został anulowany. W sobotę 4 lipca 2020 r. o godz. 17.00 Granat na własnym stadionie zagra z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Będzie to więc powtórka z finału tych rozgrywek z poprzedniego roku.

Granat Skarżysko-Kamienna – Partyzant Radoszyce 4:1 (0:1)

Bramki: Bartosz Sot 2, Tomasz Bartosiak, Arkadiusz Krzymieński – Karol Nieszporek

Granat: P. Sieczka – Bednarski, Papros, Dudzik, Głowaczewski, Krzymieński, Bartosiak, Kędra, zawodnik testowany, Rzeszowski, Sot oraz Bilski i dwaj zawodnicy testowani, w tym bramkarz

Partyzant: Kaszuba – Szustak, Gula, Miśtal, Cegiełka, Nieszporek, Piwowarczyk, Stefański, Dymek, Winckowicz, Pękala oraz Laskowski K., Laskowski P., Basiak, Kabała, Mechelewski, Sztandera