0 1 połowa

Raków Częstochowa

2

0 1 połowa

• Koniec meczu! Raków Częstochowa zdobywa "Twierdzę Wrocław" i pokonuje na wyjeździe Śląsk 2:1. Bohaterem spotkania jest Ivi Lopez, który najpierw asystował przy bramce Vladislavsa Gutkovskisa, a potem sam wpisał się na listę strzelców. Piękna bramka Mateusza Praszelika, która była ozdobą meczu, to był jedyny akcent ze strony piłkarzy Jacka Magiery.

• Poradzili sobie goście i z kontrą ruszył Raków. Została ona przerwana faulem na Fabio Sturgeonie.

• "Żółtko" na koncie Jakuba Araka za faul. Rzut wolny dla Śląska niemal z połowy boiska.

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Waldemar Sobota upomniany żółtą kartką za faul na Danielu Szelągowskim. Złapał młodzieżowca w "zapaśniczym" stylu, przerywając jego rajd..

• Gospodarze dążą do wyrównania. Wywalczyli rzut rożny. Z prawego narożnika wrzuca Victor Garcia, ale częstochowianie radzą sobie bez zarzutu.

• Zrobiło się gorąco w polu karnym po dośrodkowaniu Waldemara Soboty. Do bezpańskiej piłki rzucił się Vladan Kovacević i odbija ją przed nadbiegającym Mateuszem Praszelikiem.

• Adrian Łyszczarz wchodzi, Krzysztof Mączyński schodzi.

• Fabio Sturgeon zmienia Iviego Lopeza.

• Tomas Petrasek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Janasika.

• Michał Szromnik z żółtą kartką.

• Ivi Lopez również upomniany żółtą kartką.

• Fran Tudor upomniany żółtą kartką za faul.

• Zmiana w Śląsku: Waldemar Sobota w miejsce Roberta Picha.

• Walerian Gwilia zmienia Bena Ledermana.

• "Będzie się działo!" Erik Exposito długo szukał miejsca do strzału i piłka trafia pod nogi Mateusza Praszelika. Ten mocnym uderzeniem pod "ladę" z lewej strony pola karnego daje Śląskowi impuls do walki o punkt(y) w tym meczu!

• ŚLĄSK ŁAPIE KONTAKT! GOL MATEUSZA PRASZELIKA!!!

• A teraz Vladan Kovacević paruje strzał Roberta Picha!

• Hiszpan w formie

• I pierwszą okazję miałby Jakub Arak. Miałby, bo uprzedził go Michał Szromnik.

• ... a za Vladislavsa Gutkovskisa pojawia się Jakub Arak.

• Podwójna zmiana w Rakowie: Daniel Szelągowski zastępuje Mateusza Wdowiaka...

• "Niewykorzystane sytuację się mszczą" - odcinek 1892371283

Zabójcza kontra Rakowa. Ivi Lopez w idealnym momencie wystartował do prostopadłego podania i przebiegł sam z piłką ponad 30 metrów. Mocnym uderzeniem w prawy dolny wpisuje się na listę strzelców, nie dając żadnych szans Michałowi Szromnikowi!

• IVI LOPEZ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Śląsk był bardzo blisko wyrównania! Robert Pich przejmuje odbitą piłkę w polu karnym i nieznacznie się pomylił.

• 13 198 widzów we Wrocławiu

• Łotysz tym razem pokonuje Michała Szromnika, "zamykając" akcję po zgraniu Iviego Lopeza! Piłka wpada do siatki tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM VLADISLAVS GUTKOVSKIS!!!

• Śląsk - Raków

• 9 Strzały 5
      • 2 Strzały celne 2
    • NIE MA GOLA DLA RAKOWA! Strata Patryka Janasika blisko swojego pola karnego na rzecz Patryka Kuna. Ten podaje do Vladislavsa Gutkovskisa, który po ograniu rywala w "szesnastce" uderza minimalnie nad bramką!

• Ivi Lopez posyła piłkę na bliższy słupek, gdzie stał Erik Exposito. Hiszpan w barwach Rakowa miał okazję do poprawy dośrodkowania, ale nie powiodła mu się ta sztuka.

• Atak piłkarzy Marka Papszuna przynosi rzut rożny.

• Kolejna okazja gospodarzy. Tym razem przed szansą stanął Erik Exposito, ale że zwlekał z oddaniem strzału, to został powstrzymany przez obrońcę Rakowa.

• To powinien być gol dla Śląska! Patryk Janasik biegł z piłką środkiem, po bokach miał kolegów. Podaje na prawo do Roberta Picha, który uderza z pola karnego "tylko" w boczną siatkę!

• Erik Exposito szukał miejsca do oddania strzału z dalszej odległości. Zdecydował się na techniczne uderzenie z niespełna 20 metrów; piłka poleciała nad poprzeczką.

• Mateusz Praszelik wyłsukał piłkę spod nóg Tomasa Petraska i ruszył w stronę "szesnastki" gości. Czech chciał naprawić swój błąd i po starciu bark w bark zawodnik Śląska padł na murawę przed polem karnym! Szymon Marciniak nakazuje grać dalej, co nie podoba się kibicom gospodarzy!

• W odpowiedzi Vladislavs Gutkovskis uderza nad poprzeczką.

• Robert Pich uderza płasko zza pola karnego. Piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Rakowa.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawej strony. Michał Szromnik spokojnie chwyta piłkę.

• Czas na drugie trzy kwadranse!

• Wracamy na Stadion Wrocław, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Raków. Po pierwszej połowie "dla koneserów" obie strony mają po "zerze" po stronie zysków. Czy po zmianie stron któraś strona pokusi się o komplet punktów?

• Szymon Marciniak zaprasza obie drużyny na przerwę. Śląsk bezbramkowo remisuje z Rakowem.

• ... po czym posyła ją w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Michał Szromnik.

• Hiszpan długo ustawia piłkę...

• Rzut wolny dla Rakowa ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Ivi Lopez zdecyduje się na bezpośrednie uderzenie?

• Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę po strzale Mateusza Praszelika zza "szesnastki".

• Trzema zawodnikami wyszedł Śląsk z kontrą. Zabrakło pomysłu na wykończenie - Raków wyjaśnia sytuację.

• Ivi Lopez przenosi ciężar gry do prawej strony do Frana Tudora. Ten bez przyjęcia zagrywa płasko przed bramkę w poszukiwaniu Vladislavsa Gutkovskisa, który na wślizgu nie zdołał "zamknąć" akcji!

• Za wysokie i za głębokie dośrodkowanie Patryka Lewkota. Vladan Kovacević spokojnie chwyta piłkę.

• 4 Strzały 2
      • 0 Strzały celne 1
    • Ivi Lopez chciał "lagą" uruchomić skrzydłowych. Dobrze ustawiony Łukasz Bejger przechwytuje piłkę.

• Andrzej Niewulis upomniany żółtą kartką za faul na Robercie Pichu.

• Ciekawie zapowiadała się akcja środkiem w wykonaniu Mateusza Wdowiaka. Jego podanie na lewą stronę do szeroko ustawionego Patryka Kuna zostało "przecięte" przez obronę Śląska.

• Seria zostanie przedłużona?

• Bez zagrożenia pod bramką Vladana Kovacevicia.

• Dośrodkowanie w pole karne gości z rzutu wolnego. Tomas Petrasek wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny.

• Nieudany strzał Mateusza Praszelika z dystansu. Sporo mu brakowało do celu.

• Robert Pich w roli prawoskrzydłowego wrzuca przed bramkę do Krzysztofa Mączyńskiego. Ten, w przeciwieństwie do Vladana Kovacevicia, nie sięgnął piłki.

• 57% Posiadanie piłki 43%

• Starcie Erika Exposito z Andrzejem Niewulisem. Przewinił Hiszpan.

• Erik Exposito trafia w mur.

• Mateusz Praszelik faulowany niespełna 20 metrów od bramki Rakowa. Pozycje niemal idealna - na wprost bramki. Może być groźnie.

• Michał Szromnik nie dał się zaskoczyć Benowi Ledemarnowi, który uderzył z z lewej strony.

• A teraz Mateusz Wdowiak w roli prawoskrzydłowego. Zagrywa płasko w "szesnastkę" do wbiegającego Vladislavsa Gukovskisa, ale od Łotysza szybszy był Michał Szromnik.

• W odpowiedzi rykoszet po strzale Krzysztofa Mączyńskiego. Piłkę ostatecznie łapie Vladan Kovacević.

• To powinien być gol dla Rakowa! Fran Tudor miał dużo miejsca na prawej stronie i zagrał w pole karne do wbiegającego Mateusza Wdowiaka. Ten na wślizgu uderza obok bramki, mimo że miał do niej dosłownie kilka metrów!

• Przyda się wsparcie

• Podanie Łukasza Bejgera nie znajduje adresata. Piłka w posiadaniu gości.

• Strata Rakowa w środku pola w ataku pozycyjnym. Z kontrą ruszyli piłkarze Jacka Magiery, ale ta została przerwana.

• Wrocławianie zaczynają ze środka na gwizdek Szymona Maricniaka!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Śląsk Wrocław jest po wysokiej porażce z Lechem (0:4). Przerwę wykorzystał m.in. na sparing z RB Lipsk. Z wicemistrzem Niemiec wygrał 2:1, choć sam wynik nie był najważniejszy.

• Cel Rakowa to pierwsze zwycięstwo we Wrocławiu. Po awansie zremisował i przegrał (nieznacznie). Kibice ostrzą sobie zęby, bo do zdrowia wróciło kilku zawodników. Inni mieli okazje za to się zregenerować.

• Raków Częstochowa po porażce na inaugurację zaczął świetnie punktować. Nie przegrał żadnego z ośmiu spotkań, pokonując po drodze Legię, a remisując z Lechem. To sprawiło, że jest na czwartym miejscu z niewielką stratą do lidera i zaległym meczem do rozegrania.