Zamknij

Echo Dnia

Sławy polskiego pięściarstwa na I Forum Polskiego Boksu w Kielcach. Fotorelacja i wideo z drugiego dnia imprezy

Gwiazdy polskiego pięściarstwa wzięły udział w dwudniowym I Forum Polskiego Boksu w Kielcach. Podczas tego wydarzenia dyskutowano o aktualnej sytuacji

Fot. Kamil Bielaszewski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/82] Następne

Sławy polskiego pięściarstwa na I Forum Polskiego Boksu w Kielcach. Fotorelacja i wideo z drugiego dnia imprezyGwiazdy polskiego pięściarstwa wzięły udział w dwudniowym I Forum Polskiego Boksu w Kielcach. Podczas tego wydarzenia dyskutowano o aktualnej sytuacji i przyszłości pięściarstwa, zarówno olimpijskiego, jak i zawodowego. Władze boksu chcą m.in. przywrócić rozgrywki ligowe w tej dyscyplinie.
Forum było okazją do spotkania sportowców z różnych pokoleń. Oprócz zawodników aktualnie uprawiających tę dyscyplinę sportu, nie zabrakło również znakomitych polskich pięściarzy sprzed lat.
- Organizując to forum chcieliśmy zintegrować środowisko pięściarskie w naszym kraju. Wielu świetnych przed laty zawodników, sędziów i działaczy bokserskich nie widziało się ze sobą od wielu lat. Ale to był tylko jeden z celów. Zorganizowaliśmy także szkolenia dla zawodników i trenerów. Spotkanie było też okazją do podziękowania zawodnikom i osobom zaangażowanych w organizację Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które w kwietniu odbyły się w Kielcach – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, cytowany przez stronę związku.
Podczas dwudniowych obrad nie zabrakło dyskusji o aktualnej sytuacji i przyszłości polskiego boksu. Jeden z projektów dotyczy przywrócenia rozgrywek ligowych.
- Liga musi wrócić. Jeśli jej nie będzie, nie będzie również stabilności, cyklicznych startów. Zawodnicy będą mieli więcej możliwości do rywalizacji. Przywrócenie rozgrywek ligowych to jeden z warunków uzdrowienia polskiego boksu. Jeśli uda się nam załatwić wszystkie kwestie finansowe, rozgrywki ligowe mogą ruszyć jeszcze w tym roku – zaznaczył Grzegorz Nowaczek.
Prezes Polskiego Związku Bokserskiego poinformował też, że działacze PZB chcą założyć fundację, która będzie pomagała bokserom i ich rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji.
- Dotyczy to zarówno obecnych, jak i dawnych zawodników. Niektórzy się pogubili w życiu, mają swoje problemy. Chcemy im po prostu pomóc. Otrzymujemy sygnały, że niektórzy nasi znakomici przed lat pięściarze, a wśród nich są także medaliści olimpijscy, są w trudnej sytuacji materialnej. Będziemy chcieli pomóc im i ich rodzinom - dodał.
Na zdjęciu Wojciech Bartnik, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie.
Galeria zdjęć z tego wydarzenia - drugiego dnia forum na kolejnych slajdach.
(dor, JKM)

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy