Słoneczka pełne radości. Najsympatyczniejsza grupa w...

  Słoneczka pełne radości. Najsympatyczniejsza grupa w powiecie jest w Punkcie Przedszkolnym w Miedzierzy (WIDEO)

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Żywiołowe, energiczne, radosne i dzielne - takie są dzieci z grupy Słoneczka w Punkcie Przedszkolnym w Miedzierzy w gminie Smyków. To one otrzymały tytuł najsympatyczniejszych w powiecie koneckim w akcji Echa Dnia Przedszkole na medal.
  Słoneczka w rzędach od lewej: dolny: Nikola Kozłecka, Maria Kuleta, Judyta Janus, Laura Janus, Dominika Fidor, środkowy: Szymon Sosnowski, Hanna Grzeszczuk,
  1/10
  przejdź do galerii

  Słoneczka w rzędach od lewej: dolny: Nikola Kozłecka, Maria Kuleta, Judyta Janus, Laura Janus, Dominika Fidor, środkowy: Szymon Sosnowski, Hanna Grzeszczuk, Zofia Janus, Martyna Kuśmierczyk, Gabriela Kusiak, Albert Grochowski- Deszczyński, górny: Kacper Łącki, Aleksander Mijas, Szymon Opala, Mikołaj Fidor. Nieobecne dzieci: Patryk Sykuła, Wojciech Pacan, Fabian Grochowski-Deszczyński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy Beata Janiszewska (z prawej) i wychowawca grupy Sylwia Dulewicz. ©Krzysztof Krogulec

  W końcu maja rozstrzygnęliśmy plebiscyt - Przedszkole na medal. W naszym powiecie i województwie wybierani byli laureaci w kategoriach: Przedszkole Roku, Nauczyciel Roku i Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna. Najwięcej głosów wśród grup otrzymały właśnie Słoneczka z Punktu Przedszkolnego w Miedzierzy.

  Tworzy ją osiemnaścioro przeuroczych dzieciaczków, które w mig uśmiechami rozjaśniają świat.
  Mają po cztery lub pięć lat, a rozmowie z Echem Dnia zachowywały się bardzo dorośle. Rezolutnie odpowiadały na każde pytanie.

  W chowanego i berka

  Wyjaśniały, że najbardziej lubią bawić się w chowanego i najczęściej kryją się... wszędzie. Lubią też ganiać w berka, grać w piłkę, malować zwierzątka, domy, swoje rodziny i kwiaty. Bardzo lubią pieski i... lwy. Doskonale też je naśladują wydając charakterystyczny ryk.

  Wesołe , ale nie rozbiegane
  - Są po prostu fantastyczne - mówi Sylwia Dulewicz, wychowawca grupy. W obowiązkach wspierana jest przez Agnieszkę Stacherę. Radosne minki dzieci zdecydowanie świadczą o panującej tu rodzinnej atmosferze. Żywiołowe, pełne energii angażują się w każdą pracę czy zabawę. Jednak nie oznacza to, że panuje ogólne rozluźnienie.

  Dzieci bez względu na sytuację w jakiej się znajdują, na głos pani Sylwii, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, szybko się mobilizują i reagują na wszelkie prośby. Wiedzą doskonale, jak się ustawić do piosenki, dobrać w pary do tańca, czy usiąść przy stoliku lub na dywanie w kółku.

  - Pani Sylwia jest znakomitym pedagogiem. Z wielkim sercem, pasją i radością. Uśmiechem zjednuje sobie dzieci, potrafi wprowadzić poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu nasi podopieczni są tacy radośni - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy Beata Janiszewska.

  Wychowawczyni zaznacza, że to też zasługa rodziców, którzy mają największy wpływ na charaktery i zachowania dzieci. - My po prostu pomagamy - dodaje.

  Nauka i występy

  Czas przedszkolny to oczywiście zabawa, ale także co nieco zajęć edukacyjnych. Słoneczka zgodnie przyznają, że z panią Sylwią najbardziej lubią się uczyć. Znają już bardzo dużo literek. Słuchają bajek i opowieści, a najbardziej lubią historię trzech świnek, którym wilk zdmuchiwał domki. Chętnie też śpiewają piosenki. - I efekty tej nauki odważnie prezentują podczas akademii w szkole, w przedszkolu podczas różnych okazji, czy nawet przed dużą publicznością, jak ostatnio na pikniku dla mieszkańców gminy Smyków. Na scenie czują się znakomicie - chwali dzieci pani Sylwia. Jednym z najfajniejszych wydarzeń w grupie był dzień rodziny. - Dzieci nie tylko pięknie śpiewały dla swoich rodziców, ale i zrobiły dla nich prezenty - mówi wychowawczyni. A same dzieci dodają, że mamusie i tatusiowie byli bardzo zadowoleni.

  Talenty plastyczne dzieci zostały nagrodzone w rozstrzygniętym przed kilkoma dniami konkursie gminnym dla placówek przedszkolnych „Kwiatek dla matki ziemi”. Była to akcja ekologiczna. Dzieci z pomocą rodziców i wychowawcy wykonały ślimaka, który na muszli niesie kwiatek. Zajęli pierwsze miejsce.

  -Nasze Słoneczka są najfajniejsze, radosne i grzeczne - podsumowuje pani Sylwia.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  To najpopularniejsze pułapki języka polskiego
  Czy matura z języka polskiego jest trudna?

  10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


  Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


  Gdzie studiować, żeby zarabiać?
  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów