Słoneczko Busko-Zdrój zdobyło medale na mistrzostwach Polski i województwa

OPRAC.:
Redakcja Polska Press
W sobotę, 3 września, zawodnicy Klubu Sportowego „Słoneczko” wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Młodzików rozgrywanych na stadionie w Kielcach.

Lekkoatleci zdobyli na Mistrzostwach 8 medali. Trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe.

Złote medale zdobyli: Damian Wróbel w biegu na 1000m, Wiktor Wróbel w pchnięciu kulą oraz Magdalena Lech również w pchnięciu kulą. Srebro zdobył Wiktor Gawlik w rzucie oszczepem oraz Tatiana Parada w pchnięciu kulą. Brązowe krążki powędrowały do Anny Kaweckiej oraz Kacpra Podolskiego, którzy startowali na dystansie 300m, natomiast Wiktor Wróbel trzeci był w rzucie dyskiem.

Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: IV- Magdalena Lech- 300m, IV- Kacper Podolski- 100m, IV- Kamila Bławat - skok wzwyż ,IV- Łukasz Koziarski- skok w dal, IV- Gabriela Parada- 600m, V- Kaja Sztuk- skok wzwyż ,V- Wiktor Gawlik- pchnięcie kulą, VI- Mateusz Lech - 300m, VII- Kamila Bławat- 300m, VIII- Anna Kawecka- 100m, IX- Tatiana Parada- 600m, X- Kaja Sztuk - 600m, X- Klara Grzesik- 1000m

Kolejnego dnia( 04.09.2022) ósemka zawodników zameldowała się na 18. Mistrzostwach Polski w biegach górskich rozgrywanych w Krynkach.

Wysoką dyspozycję potwierdzała Gabriela Parada zdobywając srebrny medal, ulegając jedynie o 1 sekundę koleżance z Ustrzyk Dolnych.

Czołowe lokaty pozostałych zawodników sprawiły że drużynowo zajęliśmy V miejsce wśród klubów z całej Polski, ulegając jedynie drużynom z Opoczna, Ustrzyk Dolnych, Rudnika i Bielsko-Białej.

Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze zajmując: IV miejsce Jakub Zagnański ,IV miejsce Damian Wróbel, VI miejsce Anna Kawecka, VII miejsce Tatiana Parada , VIII miejsce Blanka Sztuk, X miejsce Kaja Sztuk, XII miejsce Wiktor Wróbel.

Zadanie "Popularyzacja sportu oraz szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo w dziedzinie lekkoatletyka" jest współfinansowane ze środków Miasta i Gminy Busko Zdrój. - Dziękujemy również starostwu powiatowe w Busku-Zdroju za wspiera nianie uczestnictwa dzieci i młodzieży w zawodach sportowych - mówi Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój.