Sparta Caffaro zagra z Hutnikiem Nowa Huta

Kamil Markiewicz
Pape Drame zdobył bramkę dla Sparty Caffaro Kazimierza Wielka w sobotnim spotkaniu z rezerwami Wisły Kraków, który został rozegrany w Myślenicach. Gospodarze wygrali w nim 4:2. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu trzeciej ligi Sparta Caffaro Kazimierza Wielka przegrała w Myślenicach z Wisłą II Kraków 2:4, mimo, że do przerwy prowadziła 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej drużyny. W 19 minucie po golu Pape Drame objęła ona prowadzenie. Niestety w 34 minucie gospodarze zdołali wyrównać. Michała Ilińskiego pokonał Konrad Handzlik. Jeszcze przed przerwą nasza drużyna ponownie wygrywała. W 39 minucie gola strzelił Kamil Dziwiszewski. Sparta Caffaro schodziła na przerwę prowadząc 2:1.

Stracili prowadzenie tuż po przerwie

Powrót na boisko nie był udany dla podopiecznych trenera Stanisława Owcy. Po raz kolejny już na początku stracili oni bramkę. W 47 minucie do remisu doprowadził Piotr Żemło. Piłkarze rezerw „Białej Gwiazdy”, którzy bardzo dobrze prezentowali się w tym pojedynku, jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać Ilińskiego. Uczynił to Francuz Mathieu Scalet, który strzelał gole w 65 i 72 minucie z karnego. - Wisła była zdecydowanie lepsza. Popełniliśmy kilka błędów indywidualnych. Wynik jest sprawiedliwy. Po cichu liczyłem na remis w tym spotkaniu. Strzeliliśmy dwa gole na wyjeździe, więc powinniśmy zdobyć przynajmniej punkt - powiedział po meczu szkoleniowiec kazimierskiej drużyny.

Podejmują kolejny krakowski zespół

W sobotę, o godzinie 11, w meczu dziesiątej kolejki Sparta Caffaro zagra na własnym boisku z Hutnikiem Nowa Huta. Przeciwnicy naszej drużyny w minionej kolejce rozgromili u siebie Poroniec Poronin aż 5:1. Hutnik z 13 punktami na koncie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Sparta Caffaro, która jest piętnasta traci do niego 3 punkty.

W sobotnim pojedynku w barwach kazimierskiej drużyny zabraknie kontuzjowanego pomocnika Łukasza Stępnia.

Mają plan, trzeba go zrealizować

- Czeka nas trudne spotkanie, ponieważ przeciwnicy grają już parę lat w tej lidze. W każdym meczu stwarzamy sobie po kilka sytuacji podbramkowych. Musimy popracować nad skutecznością, aby móc je wykorzystać. Mam pewien plan, jak zagrać z Hutnikiem. Gramy u siebie, więc na pewno naszym atutem będzie własne boisko. W pojedynkach rozgrywanych w Kazimierzy Wielkiej, jak na razie idzie nam dobrze. Będziemy chcieli podtrzymać tą serię spotkań bez porażki na własnym obiekcie - mówił Stanisław Owca, trener Sparty Caffaro.