Sparta Kazimierza Wielka kończy czwartoligowy sezon. Trener Stanisław Owca zostanie w klubie?

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Po przegranym spotkaniu w Ożarowie, piłkarze Sparty Kazimierza Wielka schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Na zdjęciu strzelec bramki dla kazimierskiej drużyny Mateusz Wołowski. Kamil Markiewicz
W niedzielnym spotkaniu czwartej ligi Sparta Kazimierza Wielka przegrała na wyjeździe z Alitem Ożarów 2:3. Tym samym nasz zespół przerwał serię czterech zwycięskich meczów pod wodzą trenera Stanisława Owcy.

Spotkanie w Ożarowie od początku nie ułożyło się dobrze dla naszego zespołu, ponieważ w 11 minucie gospodarze po trafieniu Piotra Sorbiana objęli prowadzenie. Mecz mógł się ułożyć znacznie inaczej. W pierwszej minucie meczu okazję na strzelenie gola miał Łukasz Stępień, który trafił w słupek. Natomiast w 6 minucie podbramkowej sytuacji nie wykorzystał Piotr Rojek, który strzelił wprost w bramkarza gospodarzy. - W pierwszym kwadransie mieliśmy przewagę, ale niestety nie wykorzystaliśmy sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy. Po kontrataku gospodarze strzelili gola i przegrywaliśmy 0:1. Wydaje mi się, że w zespole nastąpiło lekkie rozprężenie. Po stracie bramki nasza gra się posypała. Muszę podkreślić, że graliśmy w tym spotkaniu w dużym osłabienie - mówił Stanisław Owca, trener Sparty Kazimierza Wielka.

SEZON KOŃCZĄ U SIEBIE

W niedzielę 22 czerwca, o godzinie 17, Sparta w meczu 30., ostatniej kolejki podejmować będzie na własnym boisku Orlicza Suchedniów. W tym meczu nie zagrają kontuzjowani Pape Drame i Łukasz Stalmach, a także Sylwester Gorgoń, który wyjechał za granicę. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ borykającego się z urazem Damiana Wieczorka. - Chcemy dotrwać do końca sezonu, ponieważ mamy w zespole prawdziwy szpital. Kilku zawodników leczy urazy, więc nie ukrywam, że ten mecz po prostu będzie tylko rozegrany - dodaje szkoleniowiec Sparty.

TRENER OTRZYMAŁ PROPOZYCJĘ

Na razie nie wiadomo, czy trener Stanisław Owca będzie prowadził kazimierski zespół w kolejnym sezonie. Przypominamy, że nowy szkoleniowiec Sparty prowadzi zespół od pięciu kolejek. Zastąpił on na tym stanowisku Andrzeja Sendera. Trener Owca miał prowadzić zespół do końca sezony, czyli do niedzielnego meczu z Orliczem. Włodarze klubu z Kazimierzy Wielkiej podjęli rozmowy w sprawie przedłużenia umowy ze Stanisławem Owcą na kolejny sezon. Na razie nie zapadły w tej sprawie żadne decyzje. Wszystko powinno wyjaśnić się tuż po zakończeniu rozgrywek.