Sparta Kazimierza zwyciężyła w meczu ze spadkowiczem. Teraz zagra z kolejnym

Damian Wiśniewski
Piłkarze Sparty Kazimierzy Wielkiej w poprzedniej kolejce zdołali przerwać kiepską serię i po dłuższym czasie wygrali swój mecz. Rywalem był spadkowicz z czwartej ligi, Kamienna Brody. Teraz podopieczni Andrzeja Sendera zagrają z Unią Sędziszów, zespołem, który również występował w ubiegłym sezonie właśnie również w tej lidze.

Kamienna Brody - Sparta Kazimierza Wielka 1:3 (0:1)
Bramki:
Marcin Dynarek 90 - Adrian Morsztyn 38, Tomasz Mocherek 50, Mateusz Wołowski 72 z rzutu karnego.

Kamienna: Kruzel - Cieślik, Małaczek (70. Nawrot), Wojton - Jagieła, Dynarek, Mularski, Dziewięcki, Maciejczak (82. Szwajcer), Niewczas (66. Woźniakowski) - Rudakov (66. Karwacki).

Sparta: Zając - Piotr Mocherek, Morsztyn, Adamczyk, Nowak, Kądzielski (80.Kotarba) - Jakub Mocherek (89. Wiecha), Tomasz Mocherek, Ziętara - Kłoda (74. Trzepatowski), Wołowski.

- Mecz do przerwy wyrównany, ale udało się pokonać bramkarza gospodarzy po stałym fragmencie gry. Po przerwie kontrolowaliśmy spotkanie do ostatniego gwizdka - powiedział trener Sparty, Andrzej Sender.

Dzięki tej wygranej Sparta po siedmiu kolejkach ma trzynaście punktów w tabeli i zajmuje w niej czwartą lokatę. Od trzeciego miejsca, które gwarantuje awans do czwartej ligi, oddziela ją jedynie gorsza różnica goli od Piaskowianki Piaski.

W ostatnich tygodniach zespół z Kazimierzy Wielkiej grają w kratkę i zwycięstwa przeplatają porażkami. Przed meczem w Brodach z Kamienną przegrał u siebie ze Spartą Dwikozy 1:4. Wcześniej natomiast wygrał 4:1 ze Świtem Ćmielów.

Teraz pora na to, by na dłużej podtrzymać serię wygranych spotkań. Przeciwnikiem ponownie będzie spadkowicz z czwartej ligi, tym razem to Unia Sędziszów. Klub ten w ubiegłym sezonie zajął w tabeli przedostatnie miejsce i musiał powędrować do klasy okręgowej.

Biorąc pod uwagę wszystkich spadkowiczów, a więc także Kamienną Brody, Klimontowiankę Klimontów oraz Hetmana Włoszczowa, to spisuje się z nich najlepiej. Jak dotąd udało mu się zdobyć dwanaście punktów i w tabeli jest tuż za Spartą Kazimierza Wielka, piąty.

W czterech ostatnich meczach zespół z Sędziszowa prezentował się naprawdę dobrze. Przegrał tylko jeden raz, na wyjeździe 1:2 z Hetmanem Włoszczowa.

Pozostałe spotkania natomiast wygrał. Pokonał Kamienną Brody 4:2, Spartę Dwikozy 3:1 oraz w ostatniej serii spotkań 3:0 ograł na wyjeździe ekipą z powiatu kazimierskiego, Victorię 2015 Skalbmierz.

W całym sezonie przegrał jeszcze dwa mecze - 1:3 z niepokonanym liderem, Stalą Kunów, a także w takim samym stosunku bramkowym z beniaminkiem ligi, Wichrem Miedziana Góra. Wygrał natomiast dodatkowo ze Świtem Ćmielów 5:1.

Sparta Kazimierza Wielka zagrała w tej samej lidze z Unią Sędziszów po raz ostatni w sezonie 2016/2017. Wówczas oba te kluby wspólnie występowały na poziomie czwartej ligi i oba... zajęły dwa ostatnie miejsca.

Ostatnia Sparta od razu spadła do klasy okręgowej, a przedostatnia Unia (która w całym sezonie zdobyła jednak aż o dwanaście punktów więcej) zagrała w barażu o czwartą ligę z Granatem Skarżysko-Kamienna. Pierwszy mecz u siebie wygrała 2:0 i mimo porażki 0:1 w rewanżu, zdołała się utrzymać.

W bezpośrednich meczach Sparta najpierw wygrała u siebie 1:0, a następnie w Sędziszowie 0:1 przegrała. Teraz oba zespoły zagrają ze sobą po paru latach przerwy.

Ich starcie odbędzie się 29. września, w najbliższą niedzielę. Gospodarzem będzie Unia Sędziszów, a początek zaplanowano na godzinę 15.30.

Zwycięzca tego meczu, przy odpowiednim układzie pozostałych spotkań tej kolejki, może awansować do pierwszej trójki, a więc na lokatę dającą awans do czwartej ligi.

W środę Sparta odpadła natomiast z okręgowego Pucharu Polski. W meczu trzeciej rundy po konkursie rzutów karnych przegrała z Grodem Wiślica. Wcześniej na tablicy wyników widniał rezultat 2:2, gole dla zespołu z Kazimierzy Wielkiej strzelali Mateusz Wołowski w 42. minucie gry oraz Klaudiusz Kurczyna w 86.