Spartakus Daleszyce wygrał sparing ze Starem Starachowice 2:0. Obydwaj trenerzy testowali nowych piłkarzy

Dorota Kulaga
Trenerzy - Staru Starachowice Arkadiusz Bilski i Spartakusa Daleszyce Andrzej Więcek w niedzielnym sparingu testowali kilku zawodników. Fot. Archiwum
W ciekawym meczu kontrolnym rozegranym w Starachowicach miejscowy Star przegrał z trzecioligowym Spartakusem Daleszyce 0:2.

Star Starachowice - Spartakus Daleszyce 0:2 (0:2)
Bramki: Piotr Ostrowski 10, Łukasz Zawadzki 31.
Spartakus: Pietras (60. Kraiński) - Krzeszowski, Dziedzic, Bednarski, M. Zawadzki - Ł. Zawadzki, D. Wołowiec, Wychowaniec, Ostrowski, Brożyna (60. R. Sitarz) - Sot oraz dwóch testowanych zawodników z Polski i Ukrainy.
Star: Bzymek - Guz, Gębura, Lis, Niewczas - Kania, Stachura, Wójtowicz, Gołyski - Nowocień, Szydłowski oraz Strzelec, Sieczka, Błażejewski, Kosztowniak, Zięba.

Wynik został ustalony do przerwy. Pierwszą bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Piotr Ostrowski.
- W pierwszej połowie był to ciekawy sparing, obydwie drużyny starały się zdobyć bramki. Obydwa zespoły przeprowadziły po kilka składnych akcji. W naszym zespole było testowanych zawodników. Jestem zadowolony z tego, co pokazali. Ja jestem na "tak", ale ostateczna decyzja w ich sprawie zapadnie po środowym sparingu w Nowinach - powiedział Andrzej Więcek, trener Spartakusa.
Mecz kontrolny Spartakusa z GKS w Nowinach rozpocznie się w środę o godzinie 18.

-W pierwszej połowie graliśmy trochę mocniejszym składem. Jestem zadowolony, mimo że przegrywaliśmy 0:2. Przeprowadziliśmy kilka składnych akcji. Jesteśmy w fazie przebudowy zespołu, ponieważ z różnych przyczyn nie możemy skorzystać z kilku zawodników, którzy grali jesienią. Szukamy innych rozwiązań. Maciej Horna dochodzi do siebie po operacji związanej z łąkotką. Niedługi zacznie trenować z pełnym obciążeniem. Urazy leczą Artur Kidoń i Darek Anduła. Jak będziemy w komplecie, będziemy zdecydowanie silniejsi i łatwiej będzie o dobre wyniki - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.

W starachowickim zespole testowani byli Bartosz Guz i Dominik Lis z Olimpii Pogoń Staszów. Trwają rozmowy w sprawie pozyskania tych zawodników. Jeśli chodzi o ubytki, to odszedł Mariusz Fabjański - skupi się na pracy w Akademii Piłkarskiej Star, Damian Senderowski - wyjazd za granicę i Bartłomiej Drabik - jest w kręgu zainteresowań Granatu Skarżysko i Łysicy Bodzentyn.
Kolejny sparing Star rozegra w sobotę w Starachowicach - z Jedlnią Letnisko. Początek o godzinie 14.