Specjalistyczny Szpital Ducha Świętego w Sandomierzu z dofinansowaniem. Grupa PBI przekazała 50 tysięcy złotych!

Klaudia Tajs
Specjalistyczny Szpital Ducha Świętego w Sandomierzu z dofinansowaniem. Grupa PBI przekazała 50 tysięcy złotych.
Specjalistyczny Szpital Ducha Świętego w Sandomierzu z dofinansowaniem. Grupa PBI przekazała 50 tysięcy złotych. Klaudia Tajs
Grupa PBI wspiera szpitale powiatowe w naszym regionie w walce z pandemią koronawirusa. 250 tysięcy złotych trafiło do placówek medycznych w Opatowie, Staszowie, Sandomierzu, Kraśniku i Łańcucie. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia niezbędnego do pomocy pacjentom.

Grupa PBI przekazała darowizny finansowe pięciu powiatowym placówkom ochrony zdrowia. Po 50 tysięcy złotych otrzymały Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Szpital imienia Świętego Leona w Opatowie, Centrum Medyczne w Łańcucie oraz Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej w Staszowie i Kraśniku. Całościowa suma 250 tysięcy złotych zasiliła bezpośrednio budżety pięciu szpitali i pozwoli na bieżące zakupy najbardziej potrzebnych w czasie pandemii koronawirusa środków ochrony osobistej, w tym masek z filtrem, plastikowych przyłbic czy kombinezonów ochronnych. Wybór konkretnych zakupów będzie zależał od decyzji podjętych w szpitalach, w zależności od ich indywidualnych potrzeb.

Przemysław Bokwa z Grupy PBI przekonuje, że w trudnych i niespotykanych do tej pory okolicznościach pandemicznych, przekazane pieniądze pozwolą szpitalom dokonać najpotrzebniejszych zakupów, dzięki którym personel placówek będzie mógł kontynuować trudną misję walki z koronawirusem.

Zdecydowaliśmy się skierować naszą pomoc w stronę szpitali powiatowych, bo zdajemy sobie sprawę, że jako miejsca pierwszego kontaktu dla lokalnych środowisk znajdują się one na pierwszej linii epidemicznego ognia, przyjmując większość codziennych wezwań mieszkańców powiatu

– powiedział Przemysław Bokwa z Grupy PBI.

"Razem możemy więcej" to hasło, które przyświeca pracownikom Grupy PBI każdego dnia. Dziś jednak brzmi ono inaczej. Dzisiaj "Razem" to także współdziałanie z władzami samorządowymi i podległymi im jednostkami opieki zdrowotnej w walce o lepsze, normalne jutro dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że wsparcie finansowe Grupy PBI uczyni tę walkę choć trochę łatwiejszą.

Sandomierski starosta Marcin Piwnik dziękując za wsparcie nie kryje faktu, że w tych trudnych czasach jest to ogromna pomoc. - To olbrzymi zastrzyk finansowy dla sandomierskiego szpitala - przekonuje starosta.

- Dziękuję radzie nadzorczej i zarządowi za ten bardzo ważny gest w tym trudnym momencie, jakim się znajdujemy. Szpital za te pieniądze kupi niezbędne artykuły jak maseczki, kombinezony, płyny dezynfekcyjne. Ta pomoc wpłynie na poprawę bezpieczeństwa personelu pracującego w szpitalu oraz pacjentów.

Grupa PBI od początku istnienia wspiera lokalne inicjatywy wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność, dziś są to przede wszystkim trzy województwa: świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Każdego roku dotacje sponsorskie otrzymują organizatorzy różnego rodzaju inicjatyw, zarówno sportowych, kulturalno-oświatowych, jak i społecznych.

W tym roku, biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności pandemii, w jakich znalazły się nie tylko poszczególne powiaty, ale i cały świat, członkowie Rad Nadzorczych i Zarządów Spółek Grupy PBI podjęli decyzję o przesunięciu budżetu sponsoringowego na najpilniejszą ich zdaniem przestrzeń publicznej ochrony zdrowia.

Spółki Grupy PBI zajmują się wydobyciem i przeróbką kruszyw, budową dróg, produkcją betonu, prefabrykatów i mas bitumicznych, wydobyciem siarki, świadczą liczne usługi dla górnictwa i transportu. Kruszywa drogowe wydobywane są w 7 kopalniach: Budy, Janczyce, Jurkowice, Piskrzyn, Wszachów i Wymysłów w województwie świętokrzyskim oraz w zakładzie Lipowica na Podkarpaciu

Zobacz także:Koronawirus w Świętokrzyskiem? [RAPORT NA BIEŻĄCO]

Polecamy: Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie najnowszych informacji dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Ważne telefony: Koronawirus w Świętokrzyskiem. Gdzie dzwonić po pomoc i informacje? Ważne telefony

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie