Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkania chrześcijańsko-żydowskie w Kielcach. Spacer ornitologiczny, ciekawe spotkania i koncert (PROGRAM)

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
Debaty, koncert i warsztaty, a także spacer ornitologiczny to wydarzenia VIII Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich EREC-ZIEMIA, które odbędą się od 7 do 14 grudnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w kamienicy przy ulicy Planty 7 w Kielcach.

Organizatorem Spotkań jest Stowarzyszenie imienia Jana Karskiego, które tym razem zaprasza do refleksji na temat naszej odpowiedzialności za środowisko. Zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy wspólne dziedzictwo Księgi Rodzaju jest podstawą do bezrefleksyjnej eksploracji Ziemi czy nakłada na ludzi obowiązek troski o planetę? Przyszłość Ziemi to sprawa naszych codziennych decyzji i nie wiele trzeba, aby uczynić lepszym nasz świat.

W sobotę 7 grudnia o godz. 10 odbędzie się spacer ornitologiczny w kieleckich parkach ze Stanisławem Łubieńskim. Dziennikarz współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym” podzieli się umiejętnościami dostrzegania niezwykłych, skrzydlatych mieszkańców miasta. Od kilku lat prowadzi on spacery ornitologiczne w Warszawie i innych miastach Polski. Swoją pasją dzieli się także w książce „Dwanaście srok za ogon”, za którą czytelnicy uhonorowali go nagrodą Nike 2017.

W środę 11 grudnia o godzinie 18 zaplanowano spotkanie z ojcem Stanisławem Jaromim, wokół jego nowej książki „Boska Ziemia”. w której opowiada o relacjach chrześcijaństwa i ekologii. Autor spróbuje odpowiedzieć na kilka bardzo istotnych pytań na przykład Czy Biblia usprawiedliwia wycinanie lasów? Skąd się wziął mit, że ekologia to mrzonka, z którą katolikom jest nie po drodze? Po co papież mówi o zmianie klimatu? I co zrobić z argumentem, że człowiek jest koroną stworzenia i wolno mu do woli eksploatować Ziemię? Ojciec Stanisław Jaromi jest przewodniczącym Stowarzyszenia Ruch Ekologiczny Świętego Franciszka.

W czwartek 12 grudnia o godzinie 18 odbędzie się rozmowa Małgorzaty Kordowicz, rabinki z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, z ojcem Stanisławem Jaromim, franciszkaninem.

W sobotę 14 grudnia o godzinie 12 odbędą się warsztaty o tym jak żyć less waste i nie zwariować? Czyli o tym jak bezboleśnie zacząć zmieniać swoje nawyki w trosce o stan planety. Prowadzący są twórcami „Ekowioski” – inicjatywy przyjaciół, którzy chcą się dzielić swoim doświadczeniem związanym ze zmianą stylu życia na less waste. Zapisy przez stronę www.jankarski.org.pl

Tego samego dnia o godzinie 17 odbędzie się koncert „Missa Pagana” Jana Kondraka, autora, kompozytora i wykonawcy piosenek, współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów. Artysta stworzył pierwszą w Polsce całościową wizję muzyczną poematu Edwarda Stachury.

POLECAMY: KULTURA I ROZRYWKA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie