Spotkanie Winter Wonderland Fair w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach

mb
"Winter Wonderland Fair, czyli zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne na świecie" oto temat zajęć dla... nauczycieli i uczniów, którzy 15 grudnia wzięli udział w spotkaniu realizowanym dzięki Samorządowemu Ośrodkowi Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W piątkowe popołudnie instytucja zorganizowała kolejne warsztaty, które tym razem miały miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy alei Legionów 4 w Kielcach. Warsztaty miały na celu nie tylko pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu kultury i języka poszczególnych krajów świata, ale również rozwinięcie kompetencji tutejszych pedagogów, którzy na co dzień nauczają języków obcych.

- Spotkaliśmy się tu dzisiaj z uczniami z wielu różnych krajów, którzy goszczą u nas w ramach projektu Erasmus.
Mamy przedstawicieli między innymi takich narodowości, jak Włochy, Japonia, czy Ukraina. Wszyscy zgromadzeni w szkole uczniowie opowiadają nam o tym, jakie zwyczaje panują w ich krajach w święta, dzięki czemu mamy okazję dostrzec różnice pomiędzy naszą kulturą a ich obyczajowością. Dzięki temu, spotkanie jest naprawdę pełne zaskakujących informacji- zdradzała Tamara Hachulska.

W piątek w murach szkoły przy Alei Legionów gościła blisko stuosobowa gromadka nauczycieli oraz uczniów z klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych z okolicznych placówek oświatowych, która licznie przybyła do szkoły, by... uczyć się i pogłębiać swoją wiedzę z zakresu wiedzy o kulturze. Warsztaty językowo- kulturoznawcze zorganizowanie z inicjatywy Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, jak niemal każde wydarzenie odbywające się dzięki wspomnianej instytucji, cieszyło się sporą popularnością w gronie pedagogów i ich podopiecznych, którzy z równie ogromnym zainteresowaniem przystąpili do zajęć i w ciszy wysłuchali prelekcji uczniów zza granicy. Trudno zresztą, by było inaczej, skoro wykład był pełen dotąd nieznanych treści, które traktowały o kulturach innych narodów. Obcokrajowcy bowiem, podczas swojej barwnej wypowiedzi nawiązywali do obyczajów świątecznych celebrowanych w takich zakątkach świata jak Australia, Hiszpania, Niemy, Japonia, Szwecja oraz Stany Zjednoczone.

Nauczyciele i uczniowie, którzy z aprobatą odnieśli się do warsztatów i przyszli gościli w piątkowe popołudnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 nie mogli więc narzekać na brak wrażeń, bo zajęcia wiele wnosiły do ich ówczesnej wiedzy i rozwijały horyzonty myślowe. Za sprawą czynnego uczestnictwa w przedsięwzięciu, każdy z obecnych na sali pedagogów będzie mógł udoskonalić sposób kształcenia młodzieży, bo nowo nabyte informacje z zakresu kultury, bez wątpienia, będą stymulowały uczniów do tego, by z większą pasją zdobywali wiedzę.

Ciekawostki z obyczajowości różnych krajów były też dobrym pretekstem do tego, by poznać także wiele dotąd nieznanych zwrotów i idiomów. To zaś, w zamyśle organizatorów eventu miało za zadanie zaprezentować nauczycielom i uczniom kilka sposobów, za sprawą których mogą oni w efekcie ulepszyć umiejętności uczniów w zakresie reagowania językowego i stosowania środków językowych. Jak to zwykle podczas warsztatów bywa, i podczas tej ,,świątecznej" edycji imprezy, nie zabrakło ćwiczeń. Po wykładach bowiem goście spotkania mieli okazję przystąpić do pracy wraz z użyciem materiałów dydaktycznych opracowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach w ramach realizowanego projektu Erasmus + „Geocaching In and Out of the Classroom.Minds On the Move”.

To co działo się 15 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy alei Legionów 4 w Kielcach można uznać za najlepszy dowód na to, że... dla żądnych wiedzy nauczycieli i ich podopiecznych każda okazja jest dobra, by się uczyć... Szczególnie Święta Bożego Narodzenia! W tym okresie bowiem, nie tyle można w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas ucząc się przy tym nowych rzeczy, co też robić to w wyjątkowej, bo ciepłej i niemal rodzinnej atmosferze...integrując się przy tym z cudzoziemcami! Sądząc po zadowolonych twarzach nauczycieli i ich podopiecznych, można więc twierdzić, że w nadchodzącym roku, z pewnością, będą odnosili jeszcze większe sukcesy w nauce niż to miało miejsce do tej pory! Takie inicjatywy, jak ta piątkowa, bez wątpienia, pomogą w tym zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy widząc starania swoich podopiecznych, aż chcą stawiać im lepsze stopnie!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie