Srebrny medal Wiktorii Wijas na Mistrzostwach Polski Juniorów. Dobry start innych zawodników z Kielc i Strawczyna [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Wiktoria Wijas z KKL Kielce zdobyła srebrny medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie. Jej trenerem jest Grzegorz Furmanek. Fot. Archiwum prywatne

Od drugiej serii w konkursie finałowym prowadziła Karolina Bomba ze Skry Warszawa. Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Juniorów przypieczętowała rzutem na odległość 58.88 m w ostatniej kolejce. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Wijas z KKL Kielce z rezultatem 55.44 m. W szóstej próbie Zuzanna Kniat osiągnęła 50.51 i zapewniła sobie brązowy medal. Konkurs odbywał się w trudnych warunkach, przy padającym deszczu.

Przypomnijmy, że złoty medal na 400 m przez płotki zdobył Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce, podopieczny trenera Pawła Tietierina.
Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl w finale 400 m przez płotki juniorek bardzo dobrze spisała się Kinga Ciesielska z KKL, po raz drugi poprawiła w Lublinie rekord życiowy czasem 63,31 i zajęła piąte miejsce.

Na piątej pozycji uplasowała się też w biegu na 2000 m z przeszkodami Kinga Siedlarz z Olimpu Strawczyn, podopieczna trenera Łukasza Woźniaka. Z dużą przewagą wygrała drugą słabszą serię, a czasem 7.15,35 wyraźnie poprawiła swój rekord życiowy.
- Świetny start zawodniczek Olimpu Strawczyn. Dziewczyny jechały z 17 i 20 czasem, zrobiły ogromny progres, nie tylko na treningach, ale dziś w najważniejszym starcie sezonu. Poprawiły swoje czasy o 29 sekund Kinga, która wygrała swoją serie i ostatecznie zajęła 5 miejsce, natomiast Wiktoria Banaś poprawiła rekord życiowy o 24 sekundy. Zawodniczki są bardzo zadowolone, mamy nadzieje ze to początek wspaniałych karier sportowych sportowców z gminy Strawczyn - powiedział trener Łukasz Woźniak.

Szósty w finałowym biegu na 800 metrów był Łukasz Łakomiec z KKL - on również poprawił rekord życiowy czasem 1.54,61. Na 2000 m z przeszkodami juniorek na 14. pozycji sklasyfikowana została Wiktoria Banaś z Olimpu Strawczyn z wynikiem 7.35,34, a w tej samej konkurencji wśród juniorów 14. miejsce zajął Dominik Rugała z Gryfu Rytwiany - 6.24,55, podopieczny trenera Jacka Więckowskiego.