Srebro Klaudii Petters w mistrzostwach Polski

SAW
Klaudia Petters z trenerami Markiem Kalwatem (z lewej) i Grzegorzem Kożuchowskim.
W Kozienicach odbył się festiwal triathlonowy gdzie walczono o medale mistrzostw Polski juniorów i w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na podium stanęła Klaudia Petters z Akweduktu Kielce.

- Klaudia wywalczyła medal na mistrzostwach Polski juniorów na dystansie sprinterskim. Na trasie liczącej 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu wygrała Roksana Słupek z MUKS 15 Bydgoszcz a trzecia była Olga Masłowska z GTT Gniezno – mówi Grzegorz Kożuchowski, trener Akweduktu.

W Kozienicach odbyły się również zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie na dystansie 600 m pływanie, 15 km jazda na rowerze, 3 km bieg. 10 miejsce zajął Eryk Szcześniak, 12. była Karolina Wicha, a 14. Maria Rakus. Ta trójka i czwarty zawodnik Akweduktu Hubert Kszoski zajęli 5 miejsce w wyścigu sztafetowym na dystansie 200 m pływanie, 4 km jazda na rowerze i 1 km bieg. Akwedukt w klasyfikacji klubowej OOM zajął 5 miejsce.