Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii...

  Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został doktorem habilitowanym

  Piotr Burda

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został doktorem habilitowanym
  Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został doktorem habilitowanym. - Ciężko pracowałem na ten dzień, ale warto było - mówi Stanisław Góźdź.
  Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został doktorem habilitowanym
  W czwartek, 20 listopada na II Wydziale Lekarskim z Oddziałem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się kolokwium habilitacyjne i wykład świeżo upieczonego doktora habilitowanego nauk medycznych. Praca habilitacyjna Stanisława Góździa dotyczyła raka jelita grubego. Zdobycie habilitacji otwiera mu teraz drogę do tytułu profesorskiego.

  - Przede wszystkim dopinguje do pracy z osobami, które w Świętokrzyskim Centrum Onkologii są w trakcie habilitacji.
  Mamy silną grupę, jest siedem takich osób - mówi Stanisław Góźdź. Przyznaje jednocześnie, że w pracy naukowej jego centrum mocno wspiera zarząd województwa. W przypadku lekarzy jest to o tyle istotne, że trudno pogodzić ciężką pracę zawodową z pracą naukową. Ta druga wymaga między innymi publikowania swoich artykułów w branżowych czasopismach, udziału w konferencjach, sympozjach. - Mamy się czym pochwalić, bo nasze artykuły pojawiają się w prestiżowych czasopismach w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Australii - mówi Stanisław Góźdź.

  Tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych to radość nie tylko dla dyrektora Stanisława Góździa i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Jest też ważna w kontekście budowania kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, który ruszy w październiku przyszłego roku. Na habilitację doktora Stanisława Góździa bardzo liczył profesor Stanisław Głuszek, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który kompletuje kadrę, która będzie w Kielcach kształcić przyszłych lekarzy.


  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo