Starachowicki Helios zaprasza na premierę „Klub rozwodników”, Ligę Mistrzów i nowości filmowe (zdjęcia, wideo)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Program kina od piątku, 14 sierpnia, do czwartku, 20 sierpnia

„Sonic. Szybki jak błyskawica” USA, dozwolony od lat 10, animowany/przygodowy, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 12. Aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo (franczyza Sega), której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego (James Marsden). Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika (Jim Carrey), który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.

„Turu. W pogoni za sławą” Argentyna/Hiszpania, bez ograniczeń, dubbing, animowany/komedia,piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 14.20. Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

„Polowanie” USA, dozwolony od lat 15, thriller/akcja, piątek, piątek i środa – godzina 21.40, sobota, niedziela, poniedziałek i czwartek – godzina 21, wtorek – godzina 21.50. Dwanaścioro obcych sobie ludzi budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są i jak się tu znaleźli. Nie wiedzą, że zostali wybrani w bardzo nieoczywistym celu. Tym celem jest tytułowe polowanie. W cieniu internetowej teorii spiskowej grupa wybrańców gromadzi się w oddalonym domostwie, aby polować na zwykłych ludzi w ramach sportu. Ale wybrańcy nie wiedzą, że jedna z tych, na których będą polować, Crystal (Betty Gilpin), zna tę grę lepiej niż oni. Sytuacja się zmienia, a role odwracają. Pozbywając się kolejnych osób, Crystal dociera do tajemniczej kobiety Atheny (Hilary Swank), która stoi w samym centrum tej przerażającej gry.

„Scooby-Doo!” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godziny 10.30, 11, 13, 15.30, 18.30, sobota i niedziela – godziny 10.30, 13, 15.30, 18.30, poniedziałek, środa i czwartek – godziny 11, 13.30, 15.30, 18.30, wtorek – godziny 10.30, 16.40, 18.30. W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. Film pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną apsokalipsę. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

„Nieobliczalny” USA, dozwolony od lat 15, thriller,piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 14.40. Tego ranka Rachel jest już spóźniona do pracy, a przedzieranie się przez zakorkowane miasto to prawdziwa walka z czasem. Wszyscy kierowcy wokół są sfrustrowani i wzburzeni, ale jeden z nich jest tykającą bombą. Przepełniony gniewem i nienawiścią do świata, kipiący rządzą wymierzenia sprawiedliwości za wszystkie swoje nieszczęścia, tylko czeka na znak od losu. Gdy Rachel zatrąbi na niego na światłach, nieznajomy ruszy za nią w pogoń, gotowy dać jej bolesną lekcję. To co zaczęło się jak uliczna sprzeczka, wkrótce zmieni życie Rachel i jej bliskich w krwawą walkę o przetrwanie z człowiekiem, który nie ma już żadnych hamulców. W rolach głównych występują Russell Crowe i Caren Pistorius.

„Harry Potter i więzień Azkabanu” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 10, dubbing, familijny/przygodowy/fantasy, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa i czwartek – godzina 11.30, wtorek – godzina 11. Harry Potter i jego najlepsi przyjaciele Ron i Hermiona, po przerwie letniej powracają do Hogwartu, aby rozpocząć trzeci rok nauki. W tym samym czasie z pilnie strzeżonego więzienia dla czarodziejów ucieka niebezpieczny przestępca - Syriusz Black! Wszystko wskazuje na to, że Black poluje na Harry'ego. Cały świat czarodziejów rozpoczyna poszukiwania zbiega; z Azkabanu zostają wysłane przerażające istoty - Dementorzy, w celu zabicia przestępcy.

LIGA MISTRZÓW:
FC Barcelona – Bayern Monachium, piątek – godzina 20.50;
Manchester City – Olimpique Lyon, sobota – godzina 20.50;
Półfinały, wtorek i środa – godzina 20.50.

„Włoskie wakacje” Wielka Brytania/Włochy, dozwolony od lat 15, komedia, piątek – godziny 13.30, 18, 20.30, sobota i niedziela – godziny 18, 20.30, poniedziałek – godziny 13, 20.30, wtorek – godziny 19.30, 21, środa – godziny 13, 18, 21, czwartek – godziny 10.30, 20.30. Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii wszystko można zacząć od nowa.

„SamSam” Francja, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela i czwartek – godziny 10, 17, poniedziałek i środa – godziny 10, 10.45, 17, wtorek – godziny 10, 15.45. Młody i nieustraszony SamSam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu. Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy SamSama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakie można zdobyć.

„Incepcja” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, thriller/Sci-Fi, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 19.30. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

„Twój seans prywatny” piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 16.30.

„Klub rozwodników” Francja, dozwolony od lat 15, komedia, piątek, sobota, środa i czwartek – godziny 16, 19, niedziela, poniedziałek i wtorek – godziny 16, 19, 21.40. Dotkliwie poturbowany przez życie małżeńskie, zdradzony przez swoją ukochaną żonę, Ben odzyskuje wolność, ale nie bardzo wie, co z nią zrobić. Najchętniej mazałby się w kącie i rozgrzebywał resztki swojego złamanego serca. Na szczęście może liczyć na dawnego kumpla Patricka, dla którego rozwód to istna ucieczka z Alcatraz! Dopiero teraz czuje, że żyje i tego sa­mego zamierza nauczyć Bena. Założony przez nich Klub Rozwodników, to miejsce niekończącej się balangi, gdzie króluje wolna miłość, a długość trwania związku liczy się w godzinach, a nie w latach. Ben okazuje się pojęt­nym uczniem, a odzyskaną radość życia podkreśla kolejnymi skandalicznymi wybrykami. Jednak, gdy pozna pewną uroczą Marion okaże się, że w sercu wciąż jest niepoprawnym romantykiem. I wszystko wskazywałoby na to, że znów szczęśliwie ułoży sobie życie… ale od czego ma się przyjaciół!?

„Pettson i Findus: Wielka wyprowadzka” Niemcy, dozwolony od lat 6, dubbing, familijny, sobota i niedziela – godziny 11, 13.30. Kiedy z małego kotka robi się większy kot, to już nic nie będzie takie jak dawniej. Przekonuje się o tym Pettson, kiedy jego mały koci podopieczny, Findus, dorasta i nabiera coraz to większej samodzielności. 

„Joker” USA, dozwolony od lat 15, thriller/dramat, poniedziałek – godzina 18. Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Joaquin Phoenix, za którą to dostał Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. W pozostałych rolach Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conory.

„Mechaniczna pomarańcza” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, dramat/Sci-Fi, wtorek – godziny 13, 18. Niedaleka przyszłość. Historia grupy młodych chuliganów, którym przewodzi okrutny, zdemoralizowany i pozbawiony skrupułów miłośnik Beethovena, Alex (Malcolm McDowell). Skazany za brutalne zabójstwo, trafia na czternaście lat do więzienia. Tam otrzymuje propozycję - poddanie się nowatorskiej terapii psychologicznej w zamian za wolność. Owa terapia polega na zmuszaniu pacjenta do oglądania krwawych i okrutnych scen przemocy. Po takim praniu mózgu Alex zmienia się w porządnego obywatela.

„Na bank się uda” Polska, dozwolony od lat 15, komedia kryminalna, czwartek – godziny 13, 18. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3