Starosta Michał Skotnicki najskuteczniejszy w zarządzie powiatu staszowskiego

Agnieszka Kuraś
archiwum
Mija trzeci rok kadencji samorządowej 2014 - 2018. Jak oceniamy pracę w ostatnim roku członków zarządu powiatu staszowskiego? Najlepszy okazał się starosta Michał Skotnicki. Zajął też wysoką trzecią lokatę wśród w ocenie wszystkich starostów w województwie.

PRZEJDŹ DO: WYNIKÓW OCENY ZARZĄDU POWIATU

Jedną z najważniejszych inwestycji, jakie rozpoczęto na terenie powiatu staszowskiego w tym roku, jest budowa obwodnicy Staszowa.

Jakie ważne inwestycje planowane są na kolejne lata?

Inwestycje powiatowe w roku przyszłym będą dotyczyć, między innymi zadań rozpoczętych obecnie. Z pewnością będzie to kontynuacja rozbudowy i modernizacji szpitalnego oddziału ratunkowego. Ponadto czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu wniosków w którym ubiegamy się o ponad 2 miliony złotych na utworzenie przy oddziale kardiologicznym pododdziału intensywnej opieki kardiologicznej.

Jakie działania inwestycyjne podejmie powiat wspólnie z innymi gminami?

Między innymi wspólnie z miastem i gminą Staszów staramy się o pozyskanie pieniędzy na adaptację budynku przy ulicy 11 Listopada po Komendzie Powiatowej Policji, z miastem i gminą Połaniec - na budowę instalacji fotowoltaicznych, czy na przebudowę ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń w Powiatowym Centrum Sportowym.

Ile kilometrów dróg udało się wyremontować w tym roku?

Posiadamy w zarządzie 480 kilometrów dróg powiatowych. W roku bieżącym zrealizowano inwestycje na drogach o długości 21,5 kilometra na wartość ponad 6 milionów 325 tysięcy złotych. W przyszłym roku w zależności od ogłoszonych konkursów będziemy kontynuować starania o pozyskanie pieniędzy na dalsze remonty dróg, a także z niecierpliwością oczekujemy na zakończenie budowy obwodnicy Staszowa, inwestycji w której planowaniu i wstępnym finansowaniu powiat staszowski miał znaczący udział.

Ważnym obszarem działalności samorządu powiatowego jest opieka zdrowotna. Jak podsumuje pan działalność szpitala?

Staszowski szpital posiada w swej strukturze 13 oddziałów, 18 poradni specjalistycznych oraz zespoły ratownictwa medycznego. Rocznie hospitalizuje ponad 14,5 tysiąca pacjentów i wykonuje ponad 3500 zabiegów operacyjnych. Dzięki stałej trosce władz powiatu i dyrekcji szpitala o poprawę jakości leczenia poprzez modernizacje oddziałów i systematyczne zakupy sprzętu, staszowski szpital należy do najlepszych tego typu placówek w kraju. W rankingu ,,Rzeczypospolitej” sklasyfikowany na 38 miejscu, a w województwie świętokrzyskim na 2 miejscu. 3 listopada w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana bardzo ważna umowa na realizację projektu „Modernizacja i rozbudowa szpitalnego oddziału ratunkowego celem rozwoju systemu ratownictwa medycznego w powiecie staszowskim”. Wartość projektu to: 7 milionów 468 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wynosi 5 milionów 950 tysięcy złotych. Realizacja projektu w roku obecnym i przyszłym spowoduje, że znacząco poprawią się w staszowskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym warunki do podjęcia natychmiastowych działań ratowniczych w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego. Ponadto w środę 22 listopada została podpisana umowa na dofinansowanie w kwocie 450 tysięcy złotych zakupu nowego ambulansu.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

SMS-y z jednego telefonu???

 

Ale  wystrzeliłeś pytanie:

 

Zapewniam Cie, że znając opinię w Staszowie  o Panu Staroście, oczywiście dobrą , bo jest człowiekiem nadającym sie w pełni do  sprawowania tej funkcj, jak nikt inny,i.

 

Jest człowiekiem rzetelnym, lubianym szanującym ludzi  --jestem  pewien, bo dużo rozmawiam z ludzmi, że setki osób wysyłalo SMS-y

W końcu było ponad 5 000  /pięć tysięcy?  SMS.

 

Co można  z jednego telefonu zrobić ?

 

Ja osobiście  i  moi znajomi  poważamy  Pana Skotnickiego  jako  Starostę, jako człowieka wysokiej klasy.

 

Pozdrawiam  serdecznie!!!

 

Panie Michale:  tak trzymaj!!!!!!!!!!!!!!

O
OLO
W dniu 26.11.2017 o 20:56, ze Staszowa napisał:

PANIE  STAROSTO  !  GRATULACJE! JEST  PAN  DOCENIONY  PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO. SŁUSZNIE  I ZASŁUŻENIE! ROZMAWIAM Z LUDŻMI ,  CHWALĄ  PANA MA PAN WIEC UZNANIE  OGROMNEJ RZESZY WYBORCÓW! POZDRAWIAM!

CIEKAWE ILE SMS-ów ZOSTAŁO WYSŁANE Z JEDNEGO TELEFONU, GRATULACJE

z
ze Staszowa

PANIE  STAROSTO  !  GRATULACJE! 

JEST  PAN  DOCENIONY  PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO.

 

SŁUSZNIE  I ZASŁUŻENIE!

 

ROZMAWIAM Z LUDŻMI ,  CHWALĄ  PANA 

MA PAN WIEC UZNANIE  OGROMNEJ RZESZY WYBORCÓW!

 

POZDRAWIAM!

j
jonna

Ale obłędny wzrok. Koniczynka. PSL wywalczył dla rolników pięć razy mniejsze dopłaty dla rolników w UE.

Dodaj ogłoszenie