Echo Dnia

Startowałeś w VII Biegu o Nowińskie Kominy? ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH

Sylwester Lepiarz z Wronowa wygrał VII Bieg o Nowińskie Kominy, który odbył się w sobotę. Trasa liczyła 5 kilometrów. Uzyskał czas 17 minut i 59 sekund.

Zdjęcia Marta Herbergier

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/170] Następne

Sylwester Lepiarz z Wronowa wygrał VII Bieg o Nowińskie Kominy, który odbył się w sobotę. Trasa liczyła 5 kilometrów. Uzyskał czas 17 minut i 59 sekund. Drugi był Michał Bąk z Chemiec - 18,18, a trzeci Piotr Brzoza z Kielc - 19,05.
Przed biegiem głównym odbyły się niezwykle ciekawe i emocjonujące biegi dla dzieci i młodzieży.

Czas 17,59 min, jaki zapewnił pierwsze miejsce na podium, w kategorii open należy do Sylwestra Lepiarza, który zajął je już drugi rok z rzędu. Michał Bąk przebiegł trasę w 18,18 min, co dało mu drugą pozycję, na trzecim miejscu uplasował się Piotr Brzoza z wynikiem 19,05 min.
Wśród kobiet triumfowała Alicja Sykut, na drugim miejscu uplasowała się Monika Gruszczyńska, a na trzecim Anna Jamioł. Wśród mężczyzn zwyciężył Michał Jamioł, a na podium stanęli również Michał Kołomański i Sławomir Pietrzykowski.

Na starcie zjawiły się 134 osoby i tyle samo ukończyło bieg. Wśród nich 51 kobiet i 83 mężczyzn w wieku od 16 roku życia. Do biegu rozgrzewał ich Andrzej Białek z klubu Karate Kyokushin „Chikara”, który na co dzień trenuje dzieci w nowińskiej podstawówce. Ten niecodzienny trening z elementami chwytów karate przypadł do gustu zawodnikom. Po krótkiej rozgrzewce wystartowali. Na mecie witali ich wicewójt Łukasz Barwinek, radny Roman Topór oraz dyrektor GOK Perła w Nowinach Jacek Kania. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy – cenne nagrody.