Startowali na Mistrzostwach Polski Seniorów

/dor/
Dawid Kubiec (na pierwszym planie) był dziesiąty w biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Fot. archiwum prywatne
Dawid Kubiec był dziesiąty w biegu na 1500 metrów, a Wojciech Jarosz na tym dystansie zajął czternaste miejsce

W ostatni weekend w Bielsku-Białej odbyły się 88. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Startowali w nich dwaj biegacze Juventy Kobex Starachowice - Dawid Kubiec i Wojciech Jarosz.

W pierwszym dniu mistrzostw Polski Wojciech Jarosz i Dawid Kubiec rywalizowali w biegu na 800 metrów, nie udało im się jednak zakwalifikować do finału. Jarosz był szósty w drugiej serii eliminacyjnej z rezultatem 1.51,56, a Kubiec został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji w pierwszej serii z czasem 1.56,29.

W niedzielę starachowiccy lekkoatleci startowali w biegu na 1500 metrów. Dawid Kubiec zajął 10 miejsce z wynikiem 3.48,82, a 14. lokatę wywalczył Wojciech Jarosz z czasem 3.52,06. - Początkowo miałem startować na 5000 metrów, ze swoim rekordem życiowym na tych zawodach byłbym czwarty - mówił Dawid Kubiec, biegacz Juventy Kobex Starachowice. - Zmieniliśmy jednak dystans, bo tydzień wcześniej dobrze pobiegłem 1500 metrów. Jest lekki niedosyt, ale w sumie nie było źle, bo uzyskałem swój drugi wynik na tym dystansie. A jeśli chodzi o bieg na 800 metrów, to potraktowałem go treningowo. Jakie mam kolejne plany? Teraz przez tydzień chcę odpocząć, nadrobić zaległości na uczelni, a później pomyślę o kolejnych zawodach - dodał Dawid Kubiec.