Startuje świętokrzyska czwarta liga piłkarska. Sprawdź WYNIKI

dor
Fragment meczu, Hetman - Korona II.
W weekend 11-12 sierpnia startuje świętokrzyska czwarta liga piłkarska. Sprawdź wyniki pierwszej kolejki spotkań.

Unia Sędziszów - Kamienna Brody 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Nartowski, Robert Szymański.
Unia: Otręba - K. Bratek, A. Bratek, Żebrowski (90 Słoka), Pańtak, Brożek (70 Zapalski), Ślęzak (90 Bieniek), Szymański (85 Gacek), Nartowski (80 Niemstak), Winiarski, Koczanoski.
Kamienna: Krupa - Kudrawcev, Franus Mikołajek, Rzepa (85 Celary), Nowak (85 Małaczek), Pocheć (74 Gajewski), Zięba, Świątek, Sado (46 Tymoszczuk), Dziewięcki.

- Sporo obaw miałem przed tym meczem, bo sporo zmian w naszym zespole nastąpiło. Wygrana musi cieszyć, a liczę, że z każdym meczem będzie coraz lepiej - mówił po jego zakończeniu, Jan Wiencek, prezes Unii.
Od 80 minuty, Unia grała w "10" po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Hubert Pańtak.

Naprzód Jędrzejów - ŁKS Łagów 2:0 (2:0)
Bramki: Karol Gilewski 17, 34.
Naprzód: M. Nawrot - Rybicki, Olszewski, Maciejewski, Butenko, Kowalczyk (80 Owczarek), Sputo, Osiński, P. Bębenek (77 F. Nawrot), Gilewski, Mojecki (90 Foremnik).
Łagów: Majcherczyk - Majewski, Markowicz, Rusiecki (73 Czajkowski), Basąg, Bujakowski (46 Dudzik), Kołodziej, Stępnik (77 Jaworek), Mika, Stachura (52 Partyka), Malinowski.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po błędzie bramkarza Łagowa i strzale z kilku metrów Karola Gilewskiego.
Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 34 minucie. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego, Karol Gilewski zamknął akcję na dalszym słupku i strzałem głową pokonał po raz drugi golkipera Łagowa.

Granat Skarżysko-Kamienna - Zdrój Busko-Zdrój 0:0.
Granat: Michalski – Styczyński, Wojna, Szyszka, Dulak, Suwara, Bartosiak (71. Rzeszowski), Kołodziejczyk (88. Spadło), Uciński (91. Parszewski), Głowaczewski, Miller
Zdrój: Picheta – Grunt, Radwański, Kolasa, Sinkiewicz, Pietras, Jaśkiewicz, Rogoziński, Piotrowski, Rejowski (75. Pańtak), Kowalski (79. Ciepliński). RELACJA I ZDJĘCIA Z MECZU

Partyzant Radoszyce - Neptun Końskie 0:3 (0:1)
Bramki: Piotr Gardynik 44, Piotr Zieliński 52, Karol Armata 63.
Partyzant: Kaszuba - Tyczyński (25 Samburski), Szustak, Majewski (90 Mazur), Opara (90 Nieszporek), Kos (85 Papros), Miśtal, Pańczyk, Morgaś, Markowicz (80 Sosiński), Śliwka.
Neptun:Herda - Sztandera (60 Dudkiewicz), Szymoniak, Maciejewski, Skalski, Piwowar (70 Kwiecień), Szymkiewicz (80 Sroka),Armata, Gardynik (50 Zieliński), Kotarzewski, Jamróz (80 Pach).

Derby powiatu koneckiego zgromadziły na trybunach ponad 500 kibiców. - Oj był pełny stadion i dobry mecz w wykonaniu obydwu drużyn - mówił po meczu Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

Tuż przed przerwą, bramkarza gospodarzy zaskoczył strzałem z około 18 metrów Piotr Gardynik. Druga bramka była dziełem rezerwowego Piotra Zielińskiego, który wykończył stały fragment gry, rzut rożny wykonywany przez Łukasza Skalskiego.

Wynik meczu ustalił Karol Armata, który po otrzymaniu piłki od Łukasza Jamroza, strzałem lobem skierował piłkę do siatki.

Po meczu konecki szkoleniowiec był jednak smutny. Dlaczego? - Trzy minuty przed końcem meczu, bez kontaktu z przeciwnikiem urazu doznał Piotr Zieliński. Coś ma z kością śródstopia - mówił po meczu trener Waldemar Szpiega.

TS 1946 Nida Pińczów - Łysica Bodzentyn nie odbył się z powodu bardzo złego stanu boiska po opadach deszczu

Klimontowianka Klimontów - Alit Ożarów 1:2 (1:0)
Bramki: Maciej Kiliański - Patryk Marzec, Grzegorz Kwiatkowski.
Klimontowianka: Majchrowski - Mateusz Miłek, Dubiel, Maciej Miłek (75 Cebula), Wójcik, Kiliański, Szymański, Orłowski (70 Wiśniewski), Borycki, Mikosa (80 Lasota), Bernyś (90 Pyza).
Alit: Żytniewski - Tomasik, Skrobisz, Niziołek, Kosno, Głowacki, Praga, Kilijański, Lipiec, Marzec, Rożek, ponadto grali: Rusak, Kwiatkowski, Kończyk, Stępień.
Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie zespołem lepszym byli gospodarze i oni już w 5 minucie zdobyli bramkę. Maciej Kiliański ograł obrońcę i bramkarza i wjechał z piłką do bramki.
Po zmianie stron, lepsi byli podopieczni trenera Tadeusza Krawca i to Alit wyjechał z Klimontowa z kompletem trzech punktów. Pierwszą bramkę dla Alitu zdobył Patryk Marzec, pozyskany gracz z Sokoła Sokolniki.

Hetman Włoszczowa - Korona II Kielce 0:5 (0:4).
Bramki: 0:1 Kacper Chudecki 7, 0:2 Ernest Jopkiewicz 14, 0:3 Maciej Rybus 36, 0:4 Ernest Jopkiewicz 45 z karnego, 0:5 Mateusz Sowiński 77.
Korona: Osobiński (85’ Wojno) – Plech (75’ Hińcza), Świderski, Kloc, Gadomski, Matuszewski (60’ Kruszec), Jopkiewicz, Chudecki, Szałas, Rybus, Sowiński (70’ Urban).
- Chłopcy bardzo dobrze realizowali naszą taktyk, dlatego mieli po kontrolą cały mecz. Warto też podkreślić, że tak dobry wynik osiągnęliśmy grając bardzo młodym składem. Najstarszy na boisku Kacper Chudecki miał 20 lat. Graliśmy na bardzo dobrze przygotowanym boisku, dlatego zawodnicy mogli pokazać pełnię swoich umiejętności – powiedział po meczu Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony. ZOBACZ: RELACJĘ I ZDJĘCIA Z MECZU

Lubrzanka Kajetanów - GKS Nowiny - mecz się nie odbył, ze względu na zły stan boiska, po bardzo obfitych opadach deszczu.
- Uważam, że sędzia podjął bardzo słuszną decyzję, boisko nie nadawało się do gry. Po jednym meczu nasza płyta boiska nie nadawała by się do gry w kolejnych meczach - mówił Dariusz Kozubek, trener Lubrzanki.
Nowy termin meczu wyznaczy Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Wierna Małogoszcz - Olimpia-Pogoń Staszów 3:0.
Bramki: Mateusz Fryc 57, 70, Szymon Bujak 83.
Wierna: Shram - Michał Kołodziejczyk, Foksa (90’ Jędrzejak), Kraus (75’ Gągorowski), Czarnecki, Fryc (84’Grzyb), Pawłowski, Malinowski, Rogula, Bujak (83’ Konrad Wijas), Bartłomiej Wijas (73’ Krzyżyk).
ZOBACZ: ZDJĘCIA I RELACJĘ Z MECZU

ZOBACZ: SŁYNNY FRANK DE BOER NA MUNDIALU W KIELCACH