Startuje świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. Sprawdź WYNIKI

dor, mir
W weekend 11-12 sierpnia rozpoczynają się rozgrywki świętokrzyskiej piłkarskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki pierwszej kolejki.

Star Starachowice - Sparta Dwikozy 5:0 (4:0)
Bramki: Emil Gołyski 1, 32, Maciej Horna 20, 85, Jakub Kania 36.
-Mieliśmy delikatne obawy, bo pierwszy mecz w sezonie, nowy skład. Ale początek był wymarzony, bo już w pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie, a po 36 minutach prowadziliśmy 4:0. Można powiedzieć, że był to mecz do jednej bramki. Kibicom podobało się spotkanie, nie tylko wynik, ale gra zespołu. Jest nowy duch w Starze, dobrze to wygląda. Oby tak dalej – powiedział Emil Krzemiński, prezes Staru. WIĘCEJ O MECZU - CZYTAJ TU

Orlicz Suchedniów - GKS Rudki 2:0 (2:0)
Bramki: Grzegorz Skarbek 4, Piotr Solnica 16.

Astra Piekoszów - Moravia Morawica 0:5 (0:1)
Bramki: Szymon Chrabąszcz 10, 47, Bartłomiej Młynarczyk 60, Dawid Wójcik 65, Arkadiusz Terech 80.
Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Świderski, Kundera, Kozak - Wójcik, K. Kubicki, B. Młynarczyk, W. Młynarczyk (62. A. Terech), Woś - Chrabąszcz (70. Sołtys).
"Zimny prysznic" spotkał na inaugurację beniaminka z Piekoszowa. Moravia, spadkowicz z czwartej ligi, wyraźnie dominowała po przerwie i wygrała wyraźnie.
-W pierwszej połowie Astra była groźna, stworzyła dwie dogodne okazje do zdobycia bramki. Po przerwie opadła z sił. Wynik na pewno jest lepszy niż gra. Musze jednak przyznać, że na boisku w Piekoszowie gra się bardzo ciężko, może być typowa kopanina - powiedział Krzysztof Dziubel, trener Moravii.
-Doświadczenie Moravii wzięło górę. I "zimne głowy", bo u nas były emocje związane z pierwszym meczem po awansie - powiedział Marcin Wiśniewski, prezes Astry.

Stal Kunów – Piast Stopnica 1:2 (0:2)
Bramki: Robert Krzemiński 71 - Piotr Rajca 28, Piotr Kamiński 36.
To zaskakujący wynik, ponieważ zdecydowanym faworytem meczu była Stal.

OKS Opatów – Bucovia Bukowa 3:0 (2:0)
Bramki: Piotr Frańczak 10, Jakub Łowicki 35, Dawid Łabuz 90+4.

Zenit Chmielnik – Piaskowianka Piaski 1:1 (0:0)
Bramka: Sebastian Misztal 68 dla Zenitu.

LZS Samborzec - Sparta Kazimierza Wielka 0:2 (0:0)
Bramki: Kamil Jeleń 47, Dominik Dybał 85.
Sparta KW: Jaros - Mocherek, Morsztyn, Michał Kowalski, Mariusz Adamczyk - Grochalski (88. Kądzielski), Nowak, Jeleń (86. Radziszewski), Wołowski, Wąż (65. Adamski) - Marcin Adamczyk (83. Dybal).
LZS: Kieszkowski - Szymański, Kasprzak, Kołek, Radzimowski - Kopeć, Bażant, Kotyra (60. Olech), Kaśniewski (80. Obrębski)- Mądry (60. Kominek), Kiliański.
-Mieliśmy dużo okazji, już do przerwy powinniśmy prowadzić minimum dwoma bramkami. Po przerwie było też dużo okazji, ale dwie udało się zamienić na gole. Nasza przewaga w tym meczu była jednak wyraźna - powiedział Marek Kowalski, trener Sparty.
-Trafiliśmy na zespół ograny w tej lidze. Sparta miała zdecydowaną przewagę, ale my też mieliśmy kilka bramkowych okazji. Szkoda, że nie potrafiliśmy utrzymać remisu z pierwszej połowy - powiedział Tomasz Kiciński, trener beniaminka z Samborca.

Nidzianka Bieliny – Świt Ćmielów 3:3 (1:2)
Bramki: Sebastian Satro 29 z karnego, Szymon Bochniak 72, Mateusz Pindral 87 – Piotr Mazepa 20, 75, Hubert Czerpak 35.

ZOBACZ: SŁYNNY FRANK DE BOER NA MUNDIALU W KIELCACH