Staś Patrzałek skończył dwa latka. Rośnie jak na drożdżach...

  Staś Patrzałek skończył dwa latka. Rośnie jak na drożdżach [WIDEO]

  redakcja

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Staś Patrzałek skończył dwa latka. Rośnie jak na drożdżach [WIDEO]
  Był pyszny torcik upieczony przez kochaną ciocię, prezenty i mnóstwo radości –Staś Patrzałek ze Staszowa o którego życie walczyła cała Polska w minioną sobotę skończył dwa latka. - W takich momentach szczególnie o Was myślimy... To dzięki Wam możemy przeżywać te wyjątkowe chwile – dziękują rodzice Stasia, Marta i Tomasz Patrzałkowie. I podkreślają, że będą dziękować do końca życia wszystkim, którzy pomogli uratować ich synka.
  Staś Patrzałek skończył dwa latka. Rośnie jak na drożdżach [WIDEO]


  - Dziękujemy Wam nasze Anioły za modlitwy i pozytywną energię, którą nam przekazujecie każdego dnia – podkreślają. Bo nie ukrywajmy, Staś jest najlepszym dowodem na to, że warto pomagać.

  Nadrabiają stracony czas

  Najwspanialsze jest to, że u naszego małego bohatera wszystko w porządku. - Cieszymy się każdym dniem, każdym uśmiechem i każdą psotą naszego słodkiego łobuza, nadrabiamy stracony czas – wyznają rodzice. Staś rośnie jak na drożdżach, jest bardzo ciekawy świata. Wszędzie go pełno, 5 minut w jednym miejscu to dla niego zdecydowanie za długo. Jeszcze niewiele mówi ale śmiejemy się, że jak już zacznie to zagada nas oboje. Nie możemy się tego doczekać – przyznają rodzice na profilu „Rak ma oko na oczy Stasia”.

  Walczyła cała Polska

  Przypominamy, że o życie Stasia Patrzałka ze Staszowa walczyła cała Polska. Chłopiec urodził się w 7 miesiącu ciąży, a kiedy miał zaledwie kilka dni, lekarze wykryli w jego oczku nowotwór. Mając 14. dni przeszedł pierwszą chemioterapię, która potwornie wyniszczyła ona jego maleńki organizm. Rodzice postanowili walczyć, a kiedy okazało się, że szansą na ocalenie oka Stasia jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych u doktora Abramsona poprosili o wsparcie w mediach społecznościowych. W lipcu 2016 roku stało się to, co wielu uważało za niemożliwe. Dla Stasia zorganizowano mnóstwo akcji pomocy, w rezultacie których chłopiec uzbierał 1,5 miliona złotych, czyli całą kwotę potrzebną na wieloletnie leczenie, które może spowodować, że będzie całkowicie zdrowy. Staś wraz z rodzicami poleciał do kliniki w Nowym Jorku. Tam trafił w bardzo dobre ręce i z sukcesem przeszedł skomplikowany zabieg. Rokowania dla jego zdrowia są pozytywne, ale jeszcze przez 4 lata musi przyjeżdżać na kontrole lekarskie.

  Cała redakcja Echa Dnia składa Stasiowi najlepsze życzenia!  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]