Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej w Maśniku z tytułem Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2019 w powiecie staszowskim

Maciej Barwinek
Członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Połanieckiej Z Tradycją w Nowoczesność w Maśniku tuż po odebraniu nagród w konkursie Echa Dnia na Mistrzów Agro 2019.
Członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Połanieckiej Z Tradycją w Nowoczesność w Maśniku tuż po odebraniu nagród w konkursie Echa Dnia na Mistrzów Agro 2019. Facebook
Kołem Gospodyń Wiejskich Roku 2019 w powiecie staszowskim w akcji Echa Dnia Mistrzowie Agro zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej Z Tradycją w Nowoczesność w Maśniku. Panie słyną z wyjątkowych dzieł rękodzielniczych.

Stowarzyszenie działa na rzecz i rozwój gminy Połaniec pod względem estetycznym i kulturalnym. Swoje cele realizuje między innymi na płaszczyznach kulturowych, sportowych oraz poprzez propagowanie folkloru.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej ,, Z Tradycją w Nowoczesność” zostało założone pod koniec 2015 roku w Maśniku. Na początku działalności zrzeszało pięć kobiet oraz dwóch mężczyzn pochodzących właśnie z tej miejscowości. Obecnie stowarzyszenie rozrosło się i liczy 18 członków, jego prezesem jest Józef Cichoń.

Pasje rękodzielnicze

Największą pasją pań z koła gospodyń jest tworzenie rękodzieła. Z pod ich ręki wychodzą różnorodne ozdoby, jak choinkowe bombki wykonywane metodą decoupage’u, która polega na przyklejaniu wzorów wyciętych z papieru lub serwetek na powierzchnię dekorowanego obiektu. Ponadto przygotowują kuferki, wazony, serwetki, zdobią butelki. Same również organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć je wykonywać.

Wśród członków stowarzyszenia znajdują się również gospodynie, które uwielbiają gotować i odnoszą sukcesy. Grupa zajęła trzecie miejsce na kiermaszu wielkanocnym w Gorzycach, a przygotowanym barszczem białym zachwycali się wszyscy jego uczestnicy.

Ciekawy projekt
Stowarzyszenie przygotowuje ciekawe inicjatywy dla mieszkańców. W tym roku zaczęło realizować projekt grantowy pozyskany z Lokalnej Grupy Działania-Dorzecze Wisły „Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańcom” w ramach, którego odbył się festyn w Zrębinie oraz zorganizowano wycieczkę do Zakopanego.

Efekty i radość mieszkańców zmobilizowała do starań o kolejne pieniądze na działanie dla społeczności.
-Największym marzeniem Przyjaciół Ziemi Połanieckiej jest zorganizowanie spływu kajakowego połączonego z ogniskiem harcerskim, które miałoby zintegrować i umocnić relację pomiędzy młodzieżą, a starszymi mieszkańcami gminy - powiedziała nam Anita Maria Cichoń, członkini zarządu. Stowarzyszenie za cel stawia sobie także łączenie pokoleń.

Dobry odbiór

Dzięki szerokiemu zaangażowaniu w akcje społecznie, członkowie stowarzyszenia są z sympatią i życzliwością odbierani wśród mieszkańców nie tylko swojej miejscowości, ale gminy, powiatu, województwa i regionów sąsiednich.
-Ludzie są dla nas zawsze bardzo przyjaźni. Gdzie byśmy nie jechali, zostajemy przywitani ciepło i serdecznie. Szczególnie jesteśmy miło zaskoczeni tym, jak odbiera nas społeczność na Podkarpaciu, nawiązaliśmy tam wiele znajomości - dodaje pani Anita.

Integracja mieszkańców

Dla stowarzyszenia kluczowe jest angażowanie mieszkańców w życie społeczne. Organizują więc liczne wydarzenia, stwarzając okazję do spotkań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie