Stowarzyszenie Senne Marzenie z Końskich służy wielką...

  Stowarzyszenie Senne Marzenie z Końskich służy wielką pomocą. Jak i dla kogo działa?

  Piotr STAŃCZAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Angelika Galant.

  Angelika Galant. ©Archiwum stowarzyszenia

  Stowarzyszenie Senne Marzenie z Końskich zrzesza młodych ludzi, którzy chcą działać, pomagać, wspierać potrzebujących bez względu na wiek.
  Angelika Galant.

  Angelika Galant. ©Archiwum stowarzyszenia


  Agnieszka Krasna. Archiwum stowarzyszenia


  Agnieszka Krasna.
  (fot. Archiwum stowarzyszenia )

  Nową akcją jest wydanie płyty z kolędami i pastorałkami. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc 10-osobowej rodzinie z Sierosławic, która kilka tygodni temu ucierpiała w czasie pożaru domu.

  Akcja nosi tytuł "kolęda dla każdego". Na płycie znalazło się siedem kolęd i jedna pastorałka w wykonaniu wolontariuszy stowarzyszenia.
  Są tu utwory: "W żłobie leży", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Gdy się Chrystus rodzi", "Gdy śliczna Panna", "Cicha noc", "Lulajże Jezuniu", "Jezus Malusieńki" oraz "Maleńka miłość" (pastorałka). W nagraniach pomagali stowarzyszeniu: Piotr Salata, znany wokalista, instruktor, uczestnik programu "The Voice of Poland" oraz Angelika Galant, Paulina Plewa, Agnieszka Krasna - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich i Natalia Żak ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Stąporkowie. Wykonawców prezentujemy na zdjęciach obok.

  WKRÓTCE PROMOCJA PŁYTY

  Tytuł płyty zaczyna się słowami jednej z najpiękniejszych, choć nie polskich, kolęd - "Cicha noc, święta noc...". - Celem akcji jest wsparcie 10-osobowej rodziny z Sierosławic (miejscowość w rejonie Modliszewic - przyp. PST), która kilka tygodni temu ucierpiała w wyniku pożaru domu. Wydaliśmy 300 egzemplarzy płyt, których produkcją zajęła się tłocznia "Info-pro" z Olsztyna. 150 płyt zostało przeznaczonych na sprzedaż. Zainteresowanie było tak duże, że musieliśmy przyjmować na nie zapisy. Drugie tyle już wkrótce, za darmo trafi do wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce. Krążek można nabyć za kwotę minimalną 10 złotych. Oczywiście, jeśli ktoś ma taką ochotę, może za nią zapłacić więcej - mówi Sebastian Binkowski, prezes stowarzyszenia, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Akcję wsparli: Starostwo Powiatowe, Marian Jankowski - długoletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, Marek Binkowski - specjalista ginekolog, obecnie pracujący w ośrodku zdrowia w Gowarczowie, odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Zasług dla Polski. Promocja płyty odbędzie się po Święcie Trzech Króli, w starostwie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie.

  Natalia Żak. Archiwum stowarzyszenia


  Natalia Żak.
  (fot. Archiwum stowarzyszenia)

  WYJDŹ Z CIENIA I E-WOLONTARIAT

  Senne Marzenie może poszczycić się akcją "Wyjdź z cienia". Stowarzyszenie współpracuje z adwokatem Antonim Wisłą - specjalistą z prawa rodzinnego. Mecenas bezpłatnie udzielał porad prawnych kobietom, które doznały przemocy w rodzinie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy skorzystało z nich ponad 20 pań! Stowarzyszenie zaczęło także współpracę z Centrum Praw Kobiet - dzięki niej zainteresowane miały zapewnioną opiekę i wsparcie profesjonalistów. Kolejną akcją był e-wolontariat. - Chcieliśmy pokazać, że wbrew stereotypom internet to nie tylko zagrożenie, lecz także możliwość pomocy w świecie wirtualnym. Na założonym przez nas serwisie www.sennemarzenie.esite.pl odpowiadamy na listy nastolatków, udzielamy porad i wsparcia. Często po prostu brakuje innym rozmowy. My ją zapewniamy. Do akcji przyłączyło się ponad 30 e-wolontariuszy - wspomina Sebastian Binkowski.

  WSPIERAJĄ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  Anioł Roku to kolejna akcja, której celem było wyróżnienie najbardziej aktywnych w życiu społecznym osób z powiatu koneckiego. Komisja konkursowa uhonorowała: Marcina Pytlosa, Jerzego Morawskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. W ramach innego przedsięwzięcia "każdy może być aniołem" młodzież wsparła Koneckie Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Szkoły konkurowały między sobą, zbierając pieniądze na rzecz tej organizacji. Zwyciężyło I Liceum, drugie miejsce zajął konecki Zakład Doskonalenia Zawodowego, zaś trzecie tutejszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3. Stowarzyszenie współpracuje także z Polskim Czerwonym Krzyżem, Fundacją "Nowy świat", stworzyło Internetowe Centrum Wolontariatu.

  BĘDZIE WIGILIA DLA UBOGICH

  W nowym roku stowarzyszenie zamierza rozszerzyć zasięg kilku wspomnianych akcji na teren województwo świętokrzyskiego. Sebastian Binkowski planuje wydać książkę "Sztuka życia, czyli jak być szczęśliwym". W kwietniu stowarzyszenie będzie obchodzić swój mały jubileusz, uroczystości odbędą się w hotelu Binkowski w Kielcach. Jednym z nowatorskich przedsięwzięć ma być miejska wigilia dla ubogich w parku Tarnowskich.

  Paulina Plewa ze swoją młodszą siostrą Julią. Archiwum stowarzyszenia


  Paulina Plewa ze swoją młodszą siostrą Julią.
  (fot. Archiwum stowarzyszenia)  Sebastian Binkowski.
  Archiwum stowarzyszenia


  Sebastian Binkowski.

  (fot. Archiwum stowarzyszenia)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]